mamica pentru a doua oara

Buna seara!!! Stiu ca nu prea intru pe forum, dar acum am simtit nevoia sa impartasesc bucuria mea si cu voi.
Am o fetita de 4 ani si de curand am aflat ca sunt insarcinata . Sotul meu isi dorea foarte mult un al doilea copil, eu fiind mai rezervata deoarece momentam suntem putin in criza. Dar cand mi-am facut testul,3 teste mai bine zis, si au iesit pozitive, m-am bucurat mult. Sincer imi era dor de perioada cand am fost insarcinata. Ne gandeam la al doilea copil undeva peste 2 ani, dar daca Dumnezeu a vrut sa vina acum ii multumim si il asteptam bucurosi pe urmatorul membru al familiei, mai ales ca fetita mea isi doreste de mult o "fratioara" . Am fost si la control, dar la eco endovaginal doctorita mi-a zis ca nu se vede nimic, e posibil sa fie prea mica sau sa nu fie extrauterina, si m-a chemat vineri la inca un eco.Sincer m-a cam bagat in ceata si abiaastept sa vina vineri sa vedem ce zice.

Va pup si va doresc sarcina usoara si copiii frumosi!!!
monaduca
Postat pe 1 Decembrie 2009 17:19
Bravo,felicitari sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos,o sa fie o diferenta foarte buna intre copii 4 ani si....poate o sa mai facem si noi un bebe peste cativa ani,momentan avem o fetita de 1 an si jumatate,este timp,avem de facut si altele.o seara buna
anafaraon
Postat pe 1 Decembrie 2009 19:30
Buna!!!
Gata, azi am fost la doctor si mi-a confirmat sarcina.Avem 4-5 saptamani si e totul in regula pana acum. Sper sa fie bine pana la capat.

Va pup si sarcina usoara tuturor!!!
monaduca
Postat pe 4 Decembrie 2009 20:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Anticonceptionale , dupa nastere 14 De la: lacri21 16 Iunie 2009 13:45
Cartea Mama si copilul 1 De la: kidz003910 5 Martie 2010 07:48
sarcina 3 De la: andreuta001 26 Noiembrie 2011 15:13
Absorbante terapeutice Love Moon 1 De la: kidz001522 1 Iulie 2009 14:48
gravida sau nu ? 3 De la: ale_micutza 11 Iunie 2010 19:04
Setari Cookie-uri