barbatul berbec si femeia capricorn

imi puteti spune si mie ce compatibilitate exista la aceasta combinatie?
garbo_iuly
Postat pe 11 Iulie 2010 13:35
Hm,crede-ma mai bine nu...te vei consuma mult,vei suferi cumplit si nu merita.,berbecul este f f f critic,rautacios,indecis,instabil,atat in emotii cat si in ganduri si fapte,nu recunoaste adevarul sau vorbele spuse la manie,care de cele mai multe ori sunt crude,capricornul are si el toanele lui,nevoie de atentie stabilitate si liniste,langa berbec nu prea ai parte de asa ceva,decat daca te iubeste mai m ult decat il iubesti tu,atunci poate ai o sansa sa obtii sentimente din partea lui,altminteri berbecul e un tip egoist si vanator de tentatii noi,caci se satura repede, de monotonie,depinde ce ii poti oferi tu si de toleranta pe care o ai si mai ales sacrificiile care esti dispusa sa le faci pt a-i tolera iesirile vulcanice ale berbecului..................
andreaV
Postat pe 20 Iulie 2010 09:38
Incearca sa cunosti persoana si nu zodia...acceptati-va si iubiti-va si o sa vezi ce compatibilitate e....prietenul meu e capricorn iar eu varsator....la inceput ne luat dupa zodii...dar acum totul s-a adeverit a fi fals...e cea mai frumoasa relatie :D
annaflorin20
Postat pe 24 Iulie 2010 17:11
exact...andreaV...nici nu puteai face o caracterizare mai buna ca asta... ....
garbo088985
Postat pe 2 August 2010 12:13
nu stiui serios cat tine de zodii, eu sunt capricorn si prietenul meu berbec si avem o relatie de 2 ani, intradevar nu a fost simplu la inceput nici pt mine, dar nici pt el, pt ca eram amandoi orgoliosi si nu ne straDUIAM SA ne intelegem si sa ne respectam fiecare nevoile celuilalt. ideea e ca dupa o discutie in care fiecare a spus tot ceea ce gandea si il deranja, ne-am hoatarat sa ne respectam mai mult si sa fim sinceri unul cu celalt si a mers, atat timp cat fiecare e suficient de matur sa-l asculte si sa-l sustina pe celalat si nu sunteti superficiali va merge. totul tine de respect si apoi de dragoste.
garbo084961
Postat pe 3 August 2010 12:25
Culmea culmilor eu sant VARSATOR si am 50 de ani cu o capricorna si doi baietzi SI O NEPOATA mai lasatzi-o cu zodiacurile ca sintem in 2010
garbo004422
Postat pe 7 August 2010 16:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
STATUT - FEMEIE DIVORTATA... 160 De la: ionaion 19 August 2010 13:07
femeia taur-barbatul fecioara 3 De la: DaMarkus09 24 Noiembrie 2010 14:28
el leu ea scorpion 4 De la: Axl_22 23 Noiembrie 2011 21:20
ea sagetator si el taur!vreo sansa? 12 De la: eu_geminy 7 Noiembrie 2010 20:35
femeie taur- barbat scorpion ??? 33 De la: mia79x 6 Iulie 2009 16:06
Setari Cookie-uri