Madalina Manole, fata cu parul de foc a plecat dintre noi!

Dumnezeu s-o ierte! am crescut cu muzica ei, aveam aproape aceeasi varsta! Voi chiar credeti in varianta oficiala, ca s-ar fi sinucis? Ciudata sinucidere, sa ia pastile, sa bea insecticid si sa-si sparga si capul, iar sotul sa dorama linistit!
charmelen
Postat pe 14 Iulie 2010 12:42
cand a murit jean constantin nu era atata lume oripilata. poate ca nu avea parul de foc

oricum, fiecare om are dramele lui in viata. cine stie ce o fi fost? daca a fost omorata, pacat. daca s-a sinucis, e o lasa si nu as avea nici un minimum minimorum de respect si intelegere fata de gestul ei. fiecaruia ni-i greu. nimeni nu poate spune ca nu a avut momente groaznice. dar, a alege pastilele in locul luptei cu viata e metoda prostilor si a alienatilor mintal . punct
si_totusi
Postat pe 14 Iulie 2010 12:46
Jean Constantin, care era un mare artist, recunoscut unanim si apreciat in tot timpul vietii lui, a murit la 80 de ani de moarte naturala.
Madalina Manole avea 43 de ani, un copil de un an si a murit de cauze nenaturale. In plus ce mamica cu un copil asa mic s-ar sinucide?
Am o fetita de trei ani, sunt singura, sufar de depresie, am zile cand nu m-as mai ridica din pat, dar gandul la fetita mea me anima in fiecare moment dificil.
charmelen
Postat pe 14 Iulie 2010 13:15
Ca artist am apreciat-o pe Madalina Manole, insa ca om, n-am cunoscut-o si drama e ca.... poate nici ea n-a avut rabdarea sa se cunoasca...
m_ada
Postat pe 14 Iulie 2010 13:26
Nu mi-a venit sa cred cand am auzit. Mai ales ca era proaspata mamica....
Am o amintire foarte draguta cu Madalina Manole , de cand eram mica.
Imi pare rau si vreau sa cred ca a fost un accident...
Dumnezeu s-o odihneasca in pace!
Rha
Postat pe 14 Iulie 2010 15:08
bre charmelene, mai ai putin si spui ca a batut-o barbatu' pe biata fata pana a sinucis-o.

Ca sa nu spun ca, dupa parerea ta, orice persoana care implineste 80 de ani trebuie sa ne doara in cot de el, fiindca moare din cauze naturale?
Haida-de!!!
anakin
Postat pe 14 Iulie 2010 15:21
ce a fost in mintea ei numai ea stie pacat de copilul ala sa chinuit sa-l faca si acum la abandonat
ameno
Postat pe 14 Iulie 2010 15:25
charmelen, jean constantin nu a murit din cauze naturale, daca era mai batran asta nu inseamna ca a murit de batranete sau mai stiu eu ce, din cate s-a zis a avut probleme cu plamanii... cat despre madalina manole... odihneasca-se in pace, nu putem stii noi de ce a facut ce a facut, o fi avut si ea probleme, bine, asta nu e o rezolvare, eu una n-as face asa ceva, fac pe mine cand ma tai la deget sau lucruri de genu asta dar'mite sa ma sinucid mai ales cand am un copil, pe fiecare ne mai lasa puterile si ne saturam de multe dar nu rezolvam nimic cu lucruri de genul asta, pacat, nu trebuie s-o judecam, asta este, a mai plecat o stea dintre noi
Laura_M
Postat pe 14 Iulie 2010 16:07
Ea a ales sa plece.
Doara
Postat pe 14 Iulie 2010 19:51
Madalina Manole... pacat , m-a intristat...insa atunci cand socialul primeaza si ai nevoie cu ardoare de recunoasterea valorii tale prin intermediul celorlalti parcursul e unul expectabil ..e trist pt ca atunci cand nu te mai simti acolo sus in lumina reflectoarelor,( unde ea si-a dorit atat ata de mult sa ajunga,( de asta a facut si ,,targul" prin casatoria cu Serban Georgescu, ulterior divortul) preferi sa termini socotelile cu viata , pacat de puiutul care va creste fara mama..macar de dragul lui ar fi putut sa continue lupta pe scena vietii...dar abdicarea de la viata nu era tocmai o solutie..Daca Madalina Manole ar fi fost astazi controlor de trafic aerian ,ca in trecut si nu ,,vedeta"( urasc acest termen ) aceasta moarte nu ar fi avut loc.
reyya
Postat pe 14 Iulie 2010 20:03
Fericirea si multumirea interioara nu fac obiectui niciunui troc..ori Madalina si-a dorit cu ardoare sa fie in lumine reflectoarelor ( motivul primei casatorii ) si motivul pt care a ales sa se sinucida ( nu a mai fost la fel de ceruta pe piata muzicala) intotdeauna exista si ,,reversul medaliei".. pacat de copilul care va creste fara mama. Cred cu tarie ca daca as avea un copil de doar un 1 an..eventual as da foc la toate casele de inregistrari dar nicidecum nu as alege sa-mi parasesc copilul doar pt ca nu mai sunt la fel de frumoasa si ceruta pe piata muzicala.
reyya
Postat pe 14 Iulie 2010 20:08
Intr-adevar, aceasta moarte poate nu ar fi avut loc......dar si muzica romaneasca ar fi fost mai saraca!
Rha
Postat pe 14 Iulie 2010 20:10
De la: charmelen, la data 2010-07-14 13:15:04Jean Constantin, care era un mare artist, recunoscut unanim si apreciat in tot timpul vietii lui, a murit la 80 de ani de moarte naturala.
Madalina Manole avea 43 de ani, un copil de un an si a murit de cauze nenaturale. In plus ce mamica cu un copil asa mic s-ar sinucide?
Am o fetita de trei ani, sunt singura, sufar de depresie, am zile cand nu m-as mai ridica din pat, dar gandul la fetita mea me anima in fiecare moment dificil.


,,cauzele nenaturale"..da...cu furadan, a rezolvat nefericirea ...era mult mai greu sa lupte..e adevarat..asa cu un pahar de pesticid,,te iubesc nespus fiul meu ...dar..."
reyya
Postat pe 14 Iulie 2010 20:13
exact la asta ma gindeam si eu...sint ATITEA alte lucruri in afara de oglinda oglinjoara pe lumea asta... Inclusiv copilul de un an care nu si-o va aminti pe mama lui niciodata.
Dar nu stii niciodata ce e in sufletul cuiva, nu poti sa judeci....
quasaria
Postat pe 14 Iulie 2010 20:15
io n-as judeca!
mai ales ca....am o cumplita amintire cu unul care...
nu cred ca te poti pune in locul lor in asemenea momente, zic
nu cred ca judeca!
fleurdelis
Postat pe 14 Iulie 2010 20:16
problema e ca si muzica romaneasca nu mai vrea artisti de genul Madalinei.Li se par prea insipizi si nu aduc banii.
o fi zambit Madalina dar ce era in interiorul ei nici macar barbatsu nu a avut ochi sa vada ca nu la interesat.
Daca ar fi avut persoane care tineau cu adevarat la ea ar fi primit un ajutor.Rahat intoxicatia ei de acum o luna eventual un urlet ca nu mai face fata.
ameno
Postat pe 14 Iulie 2010 20:16
..am vazut multe cazuri de acest gen ...daca unul are piticul pus sa termine socotelile cu viata ..le termina...indiferent de cati psihiatrii se vor afla in jurul lu...Stiu pe cineva care la o zi dupa externare si tratamente s-a sinucis , a treia tentativa ,,reusita" si finalizata... E frustrant ca nu poti sa-l salvezi...daca refuza sa lupte cu viata , refuza si punct.De obicei daca are 1 sau doua sau mai multe tentative nereusite la activ...va incerca din nou ..si din nou..,,ambitia de a muri " e mult mai puternica decat lupta cu viata.
reyya
Postat pe 14 Iulie 2010 20:19
cred ca ar fi multe de spus!
dar nu....ne intereseaza pe noi, ma gandesc!
fleurdelis
Postat pe 14 Iulie 2010 20:20
mda, e foarte curios, din punctul meu de vedere cum, cu un copil mic si o casnicie "fericita" si-ar fi dorit moartea!
sincer, cand iubesti si esti fericit, nu prea te gandesti sa te sinucizi cu insecticid, zic si io...
si apoi, barbat-su chiar nu si-a dat seama ca ea are probleme atat de grave?
io nu-i cred pe cei care zic: era asa fericit, asa un om vesel, nu dadea semne...ma lesi?
zambila
Postat pe 14 Iulie 2010 20:22
eu cred asa..ca daca ai un copil de 1 an ..ai o RESPONSABILITATE fata de parcursul copilului ala si nu prea iti permiti sa faci chestii de gen ..dar uneori VOINTA DE A MURI e mai puternica decat Vointa de trai ..datele se schimba intr-un mod tragic..coordonatele sunt cu totul altele.
reyya
Postat pe 14 Iulie 2010 20:24
corect. sinuciderele acestea denota o bubuta la cap. o problema grava. daca-si pun in cap sa se sinucida, apoi o fac. cum spunea si reyya.
si_totusi
Postat pe 14 Iulie 2010 20:26
De la: zambila, la data 2010-07-14 20:22:03mda, e foarte curios, din punctul meu de vedere cum, cu un copil mic si o casnicie "fericita" si-ar fi dorit moartea!
sincer, cand iubesti si esti fericit, nu prea te gandesti sa te sinucizi cu insecticid, zic si io...
si apoi, barbat-su chiar nu si-a dat seama ca ea are probleme atat de grave?
io nu-i cred pe cei care zic: era asa fericit, asa un om vesel, nu dadea semne...ma lesi?


Cu Serban Georgescu a fost ,,targ" ...in sensul ca...,,eu sunt frumoasa..arat bine , ma simt exceptional ...tu ma propulsezi" ..bun , zis si facut..asta nu inseamna ca a fost fericita..chiar ea a declarat intr-un interviu ca uneori dorea cu ardoare sa-l impuste" figurativ..desigur....ok..bun..S-a recasatorit cu cineva care daca va uitati atent cel putin fizic seamana foarte bine cu raposatul ex sot..faci un copil...piata muzicala e intr-un mare kkt.., albumul ei era catalogat ca fiind unul ,,necomercial" , nu mai esti la fel de ,,dorita" de ceilalti..(dar a uitat sa-si raspunda la intrebarea de ce nu se place ea pe sine) ...nu mai te simti la fel frumoasa...si abdici..mda.....cam prea facila renuntarea la lupta.
reyya
Postat pe 14 Iulie 2010 20:29
A obosit si ea sa poarte o masca fericita pentru ochii publicului care de altfel ia tras si o palma refuzand-ui albumul.Din partea sotului probabil nimic zero nada o fi avand si ala sustele lui si nu avea timp si de ea.A nascut, sa simtit ca vaca de muls, mama imediat dupa nastere e f vulnerabila si isi poate vedea propriul copil inamicul nr. unul.Copilul fiind in atentia tuturor apropiatilor ea ca femeia a cazut pe locu cinspe.Toate astea s-au adunat si efectiv nu a mai vazut solutia.Dupa mine si vizitele ei la tv unde radea cu gura pana la urechi erau fortate, a demonstra altora ca inca mai poate fi acea Fata cu parul de foc...
ii era frica de esec si cand sa produs clicul GATA a renuntat.Se simtea inutila, inutila chiar si pentru copilul ei..
ok gata incep sa caut firul in patru.
Oricum nu-i o solutie, pana la ora asta prin cate am trecut toate ne-am fi pus de o mie de ori streangul la gat.Greutati le avem zilnic si par fara solutie, un somn bun si o barfa buna de multe ori face minuni.A doua zi parca mai gasesti forta si o luam de la capat.
Sinuciderea nu-i o solutie
ameno
Postat pe 14 Iulie 2010 20:30
nu stiu...dar nu cred ca sinuciderea este, de fapt, o decizie in adevaratul sens al cuvintului. Cred ca pur si simplu esti depasit de anumite lucruri - ceva nu functioneaza corect, nu iti POTI recapata echilibrul... nu cred ca e ceva ce vrei sau alegi. Probabil pur si simplu nivelul de stress, oboseala, suferinta etc depaseste "imunitatea" psihica iar asta poate fi una dintre consecinte.
quasaria
Postat pe 14 Iulie 2010 20:32
De la: si_totusi, la data 2010-07-14 20:26:12corect. sinuciderele acestea denota o bubuta la cap. o problema grava. daca-si pun in cap sa se sinucida, apoi o fac. cum spunea si reyya.


am avut de-a face cu un caz...am avut foarte mari probleme..in sensul ca: dorea sa-si vada prietenii ...a cerut insistent sa i se dea drumul un week end..parea stabil , a fost analizat de n ori ...i s-a dat drumul ..s-a dus acasa, a facut gratar cu cei dragi , l-am sunat..sa vad cum e , cum petrece timpul...era foarte fericit..dupa 6 ore am fost anuntata ca s-a aruncat de pe un pod...desi parea ,,atat de fericit alaturi de cei dragi" . Daca are pata pusa sa paraseasca aceasta lume , nu poti sa-l scapi ...si e frustrant dar asta e adevarul
reyya
Postat pe 14 Iulie 2010 20:33
,,triumful vointei omenesti asupra lucrurilor care ti s-au intamplat"...asa a fost definit suicidul ...
reyya
Postat pe 14 Iulie 2010 20:35
...sau o solutie permanenta la o problema temporara.
quasaria
Postat pe 14 Iulie 2010 20:37
si mintea omului e un mecanism complicat,se uzeaza sare o piulita si sa produs clicul.E ireversibil
ameno
Postat pe 14 Iulie 2010 20:38
nu stiu de ce, dar mie mi s-a parut intotdeauna trista fata asta...si foarte singura, uneori desi esti inconjurat de mii de oameni, te simti foarte singur!
asta e, n-a mai putut duce, probabil s-au adunat mai multe...

oricum, n-ar fi decat 2 variante: s-a sinucis sau a fost omorata si sincer, mie mi se pare dubioasa sinuciderea ei
zambila
Postat pe 14 Iulie 2010 20:38
astia-s maniaco-depresivii.in 5 minute se schimba la 180 de grade

aceasta boala se manifesta in episoade.uneori, bolnavii au stari de agitatie, plang, se simt vinovati, au insomnii, alteori sunt veseli, canta, danseaza, se imbraca strident, simt ca toata lumea este a lor.

culmea e ca lumea nu prea se duce la un psihiatru cand vede ca ceva nu e in regula. adica ce? sunt nebun? exista inca reticiente . stiu ca o boala psihica depistata la timp are sanse mari de a fi tinuta sub control

si_totusi
Postat pe 14 Iulie 2010 20:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs rochie Larissa Fashion 1 De la: laridelia 7 Martie 2011 11:00
STADIUL OMENIRII IN PREZENT 2 De la: elisabeta_boia 22 Ianuarie 2012 14:09
De de stai pe forumul asta? 39 De la: londonwalk 6 Septembrie 2016 10:12
Vibratorul 151 De la: ameno 23 Iulie 2011 22:21
Ce parere aveti de socri? 4 De la: xenaluptatoareainimoasa 7 Noiembrie 2010 13:18
Setari Cookie-uri