Nu stiu daca este bine sa fii deschis cu oamenii?

Eu stiu ca ca nu este bine sa fii deschis cu oameniii.....Dar eu cred ca daca sunt deschisa cu oamenii..Ii pot face sa aiba incredere in mine si sa ii pot influenta pozitiv....Cateoadata nu stiu daca ideea este de la Dumnezeu....Sau de lala rau ca sa imi incurce planurile....Dar daca ma rog,,,Dumnezeu stiu ca imi va arata drumul...Pt ca mam saturat de prostia si ipocrizia ce ma inconjoara..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 20 August 2010 23:31
Eu cred ca este bine sa fii deschis cu oamenii,,ca sa ii faci sa prinda incredere in tine..dar sa nu iti deschizi inima ta si sa ii spui secretele tale si sa le povestesti ce ti-au facut ceilalti oameni...Pt ca iti vor face tot la fel...Pt ca ei nu sunt stapani pe mintea lor.....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 20 August 2010 23:35
imi bat capul cum sa pot avea o buna relatie cu dusmanii mei....Sa ii pot influenta pozitiv,,,dar sa ma si pot feri de rautatile lor....Sa le schimb modul de gandire....Pt ca omul cum gandeste asa actioneaza......Cred ca ca sa poti avea o relatie cu oamenii nu trebuie sa povestesti inima ta si sa spui ca iti merge bine....Pt ca mie personal m-a ajutat o femeie..M-a invatat de bine...Apoi acea femeie mi-a gresit cu ceva...Si mi-a venit in gand,,,rau...ca sa ma faca sa prind ura pe ea,,sa ii fac si eu rau,,sa m,a razbun...Dar lam rugar pe Dumnezeu sa imi incalzeasca inima....Pt ca atunci cand vin gandurile de dusmanie si tu te rogi,,,vei fii cuprins de rautate fara sa iti dai seama...Astea sunt ispitele
xenaprintesarazboinica
Postat pe 20 August 2010 23:40
Lupty...gata is hotarata...noi trebuie sa-ne intalnim...nu accept un refuz....
nuti_vio
Postat pe 20 August 2010 23:52
De la: nuti_vio, la data 2010-08-20 23:52:27 Lupty...gata is hotarata...noi trebuie sa-ne intalnim...nu accept un refuz....
Nu stiu...Dar oamenii diabolici ma tulbura..Mi-ar placea sa nu ma mai tulbure..Oare sunt inca slaba? Dar oamenii rai sunt rautaciosi si fac doar glume proaste...Pt ca vor sa ma necajeasac si sa ma faca sa devin ca ei...Asa cum eu vreau sa ii fac sa devina ca mine...Mi-ar placea sa fiu mai puternica sa nu ma ma mai enerveze glumele proaste si rautacioase si sa fiu imuna..Oare sunt inca slaba? Miar placea sa fiu imuna la rautatea si glumele proaste si sa o tratez cu indiferenta..Sper sa pot sa o fac intr-o zi...Si sa ii pot tine piept chiar daca sunt preajma ei....oare o sa pot sa nu ma mai afecteze rautatea si sa ii pot tine piept chiar daca sunt in preajma ei...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 August 2010 00:06
Poate ca Dumnezeu ma va intari si mai mult....Ca sa pot privi cu bunatate chiar si atunci cand un om ma priveste cu bunatate.....Si ii cuceresc sufletul si sa il fac sa devina ca al meu....Dar eu cred ca deja o fac...Numai ca imi ies cam repede din sarite...Asta nu cred ca este rau..Pt ca asa este firea mea....Pt ca daca nu te zbieri la om,,ala uita imediat ce trebuie sa faca...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 August 2010 00:13
Lupty ....te vei simti bine in compania mea....nu am ganduri ascunse...doresc sa imi confirmi sau sa imi infirmi banuiala...
Noapte buna, vise placute
nuti_vio
Postat pe 21 August 2010 00:17
Ca se zice ca nu trebuie sa lasi rautatile sa te afecteze...Dar te indispun....Si din moment ce iti pierzi increderea intr-un nu o mai poti capata...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 August 2010 00:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate capricorn-varsator? 6 De la: garbo_493614 17 Octombrie 2018 14:07
STATUT - FEMEIE DIVORTATA... 160 De la: ionaion 19 August 2010 13:07
eu balanta+el berbec 1 De la: dolcegreta 29 Aprilie 2009 23:57
eu balanta el sagetator 2 De la: icecream 30 Aprilie 2010 19:51
sagetator-taur 3 De la: itza_mesesan 24 Ianuarie 2010 12:00
Setari Cookie-uri