ce ascunde comportamentul ciudat al unei prietene

De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-22 09:10:15997, competitie si invidie exista mai mereu intre femei. Nu o recunoastem usor uneori...nu se arata...dar exista. Depinde de calitate, caracter, cultura cum ne stapanim demonii...

"
la chestia asta nu pot spune decat atat :,,I have seen the Devil laugh but I don't give a shit''....Da , si mai depinde de cei sapte ani de acasa ai unora sau lipsa lor :-) Faptul ca ,,prietena" este extrem de necioplita asta e alta poveste :-)
reyya
Postat pe 25 Septembrie 2010 02:52
ce noroc pe ea ca nu a nimerit la mine acasa
reyya
Postat pe 25 Septembrie 2010 02:59
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-22 08:56:18Pe prietena nu o intereseaza barbatul ci sa-ti demonstreze ca e mai grozava decat tine! Competitia intre femei e cumplita iar prietenia poate fi catalizator ori inhibitor-in functie de caracter, cultura, educatie. Barbatul pica deseori ca un popa prostul in astfel de situatii si uneori pune botul...



da saracutul , cum pune el boticul ... of of of , prea multe circumstante atenuante Luna , ar putea sa se foloseasca de ele ori de cate ori va avea ocazia :-)
reyya
Postat pe 25 Septembrie 2010 13:20
Ar trebui sa fie clar ca n-o mai inviti la tine acasa si ramai in relatie f. respectabila de la distanta cu ea.
kidz003804
Postat pe 27 Septembrie 2010 20:36
De la: terry70, la data 2010-09-22 12:44:30Nu e deschis de amorul artei! Chiar s- a intamplat si chiar doresc sa stiu parerile voastre. Multumesc !



Nu o mai primi in casa. Daca e singura...incearca sa vaneze tot ce-i iese in cale.
Intaniti-va doar voi doua in spatiul public....si ATENTIE....nu povesti nimic despre relatia ta cu sotul.
Insa cel mai bine ar fi sa tai legatura ce ea.
Succes.

PS. Daca nu ar exista scroafe nu ar fi barbatii porci.
garbo108723
Postat pe 28 Septembrie 2010 15:51
Asta iti este prietena? Halal prietena,mai bine lipsa decat cu una ca asta,zau asa. Incearca sa te debarasezi de aceasta asa zisa prietena,este o adevarata pacoste care nu face altceva decat sa iti strice relatia cu sotul tau. Nu pot intelege d c exista asemenea oameni pt ca este valabil la ambele sexe acest lucru.Oare acesti oameni sunt frustrati sau asa sunt ei din nastere? Dc sotul tau nu lasa loc de interpretare atunci totul este ok si nu ai d c sa te sperii,in conditile in care da curs acestei relatii sunt de vina aman2 si tb sa iei masuri.Bafta si ai mare grija,nu s-au terminat nici barbatii si nici prietenele pe lumea asta.
Yellowrose
Postat pe 29 Septembrie 2010 20:20
"...PS. Daca nu ar exista scroafe nu ar fi barbatii porci.."

amin..
roby_cado
Postat pe 29 Septembrie 2010 20:33
Pai poate si prietena a fost inselata..Si face si ea la fel..Femeile nu se nasc curve,ele devin curve dupa experiente neplacute
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Septembrie 2010 21:01
la cat esti tu de suparata pe viata, irino ,cred ca ai trecut prin multe experiente neplacute
si_totusi
Postat pe 29 Septembrie 2010 21:09
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-09-22 08:56:18Pe prietena nu o intereseaza barbatul ci sa-ti demonstreze ca e mai grozava decat tine! Competitia intre femei e cumplita iar prietenia poate fi catalizator ori inhibitor-in functie de caracter, cultura, educatie. Barbatul pica deseori ca un popa prostul in astfel de situatii si uneori pune botul...



saracutii inocenti nevinovati...
bre,luneto...
mai ai d'astea "din putzul gandirii - top 5"?
preci
Postat pe 29 Septembrie 2010 21:12
De la: si_totusi, la data 2010-09-29 21:09:26la cat esti tu de suparata pe viata, irino ,cred ca ai trecut prin multe experiente neplacute
Pai toate femeile au avut exeperiente neplacute,pt ca barbatii sunt rai si egoisti..dar spre norocul meu ,nu m-am maritat cu vreun imbecil si sa am copii si sa mi-i cresc singura,asa cum fac multe femei saracele pt ca barbatii sunt niste inconstienti
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Septembrie 2010 21:15
stai asea,ca acu' vazui ce zise zambilu'...
cum ca-i tragic daca niciuna din fufele de serviciu nu se uita la bou' conjugal...
poi,da!
asta-i tragic!
ca,daca niciuna nu se uita dupe el,sa-l tina ocupat,io cum dreaq ma mai uit dupe altii?!
si asta chiar c-ar fi tragic...
preci
Postat pe 29 Septembrie 2010 21:16
mullte femei se casatoresc cu amarati de barbati,,care mai sunt si rai si egoisti...Si raman si fara bani ca sa isi creasca copiii..daca s-au incurcat cu prapaditi care nu le place munca si nu au muncit la viata lor,,eu una sunt precauta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Septembrie 2010 21:18
Si care sunt masurile de precautie pe care ti le iei? Te mariti doar cu barbati munciti, sau cum?
blue33
Postat pe 3 Octombrie 2010 16:45
De la: terry70, la data 2010-09-22 07:49:27Buna! As vrea sa stiu parerea voastra! Ce considerati voi ca inseamna sau ascunde privirea insitenta a unei femei asupra sotului unei prietene? Adica sa-ti vina in casa o prietena, sa te ignore aproape complet, sa se se uite doar la sotul tau, lui sa i se adreseze doar....spre tine abia sa priveasca cand cauti sa spui si tu ceva....stanjenit se simte si barbatul pus intr-o asemenea situatie....nu stiu ce sa cred! Daca au o relatie nu cred ca era necesar ca ea sa se comporte asa...o puteau face si nimeni nu i-ar fi stiut, probabil. Nu stiu ce sa cred! Nu e prima data data cand se intampla asta, acum a fost insa prea mult.Voi ce parere aveti de genul asta de femei? De stilul asta de comportament ?



Terry, lucrurile sunt simple, daca o vezi ca se "uita lung" si baiatul ala e stanjenit (sau nu e "stanjenit")... n-o mai inviti la tine (bunica-mea ar zice: "n-o mai "pripasesti"). Las-o cu Dumnezeu sa mearga in vizita la altii ...:)
cat_13
Postat pe 3 Octombrie 2010 18:39
Doamne apara-ma de prieteni ca de dusmani ma apar singur!
Nirvana
Postat pe 4 Octombrie 2010 15:50
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-09-29 21:18:45 mullte femei se casatoresc cu amarati de barbati,,care mai sunt si rai si egoisti...Si raman si fara bani ca sa isi creasca copiii..daca s-au incurcat cu prapaditi care nu le place munca si nu au muncit la viata lor,,eu una sunt precauta


Sa inteleg ca te-ai abatut de la calea crestinismului si a pocaintei?

Nirvana
Postat pe 4 Octombrie 2010 15:53
E foarte raspandit pe aici..eu m-am dus la un restaurant cu sotul,la masa vecina era alta pereche,si cand sotul ei se duce s aplateasca,ea se intoarce spre al meu,si zice:maine la ora sase vei fi aici?
Daca doar privea insistent,era floricica.....sotul meu s-a simtit flatat,iar eu m-am simtit socata de atata tupeu.
Dar acum m-am desteptat,in loc de soc,ii zic vreo doua,cand se intampla,de-i trece cheful.
Am lasat socurile pentru altii,sunt inutile.
Cred ca au tupeu femeile astea.Mult tupeu.Sotia insa trebuie sa vorbeasca,sau sa o dea afara.Scurt,si la OBIECT.
Consider ca ma jigneste purtarea ta,sterge-o,pe romaneste,asa trebuie spus.
daniilia
Postat pe 4 Octombrie 2010 21:12
buna fetelor,
yo is mai coapta de ani...iar parerea mea este s-o excluzi din anturajul tau...ok...pana nu este prea tarziu,deci nu poti sti cu adevarat ce a fost si nici nu vei afla de la vreunul ceva,ideea este de a nu mai permite acestei zise prietene a ta sa-ti intre in casa ,asa macar nu vezi ,nu auzi...ok..altfel vei suporta consecintele...ok...dar pe viitor un sfat...prietenele trebuie sa stie cat mai putin din viata ta intima...ok...daca vrei sa asculti altfel te vei lovi de asa ceva pe tot parcursul vietii tale...mmda..in rest...toti barbatii sunt la fel..sa sti cum ridica una coada top si ei..ca k...rul ei...asa ca atentie...
garbo015269
Postat pe 8 Octombrie 2010 16:32
nu stiu...dar nu e bine ca un cuplu de tineri casatoriti sa aibe prea multi prieteni care nu sunt casatoriti sau logoditi....deci singuri pentru ca la asta se ajunge....
....e bine ca un cuplu sa aibe prieteni....de familie de acum...alta familie...nu vagabonzi...in ghilimele vagabonzi....am exagerat eu un pic nu ma intelegeti gresit....dar....aproape nimeni nu poate rezista tentatiei....
garbo171675
Postat pe 11 Octombrie 2010 18:05
ceea ce ar insemna ca aproape toata lumea are tendintze de bagabontzeala si de cotzait...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 11 Octombrie 2010 18:10
De la: eu_geminy, la data 2010-10-11 18:10:40ceea ce ar insemna ca aproape toata lumea are tendintze de bagabontzeala si de cotzait...:P
:))

...nu se poate spune ca nu...oameni suntem toti nu???...supushi greshelii adica.
garbo171675
Postat pe 11 Octombrie 2010 18:12
mi se pare corect... numai cine nu traieste nu greseste...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 11 Octombrie 2010 18:15
nu stiu dar traim timpuri moderne nu??...si inca din cele mai vechi timpuri...dateaza genul asta de risc....cel mai bun exemplu...este faptul ca cea mai buna prietena a maica/mii din timpul casniciei cu taica/meu....a devenit cea de atreia sotie ...cu acte in regula...si/au facut si un copil...asta era acum 20 si ceva de ani in urma....
....ce mai vreti???
garbo171675
Postat pe 11 Octombrie 2010 18:16
eu stiu ce (mai) vreau... da' n-are legatura directa cu "tema subiectului"...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 11 Octombrie 2010 18:19
garbo171675
Postat pe 11 Octombrie 2010 18:21

probabil as invita-o mai des, si, fiind la mine in casa, cu sotul si cu o prietena, in fond, mi-as permite si tinute lejere si...atitudini lejere fata de barbatul propriu.
Asa sint eu, bine dispusa.
Si dragastoasa.


Pina s-ar sictiri ea sa ne vada tandreturile si s-ar cara.
Daca tot vrea competitie....
quasaria
Postat pe 11 Octombrie 2010 18:23
De la: eu_geminy, la data 2010-10-11 18:10:40ceea ce ar insemna ca aproape toata lumea are tendintze de bagabontzeala si de cotzait...:P
:))



chiar asa.
vuvuzela
Postat pe 11 Octombrie 2010 18:36
De la: garbo171675, la data 2010-10-11 18:16:19nu stiu dar traim timpuri moderne nu??...si inca din cele mai vechi timpuri...dateaza genul asta de risc....cel mai bun exemplu...este faptul ca cea mai buna prietena a maica/mii din timpul casniciei cu taica/meu....a devenit cea de atreia sotie ...cu acte in regula...si/au facut si un copil...asta era acum 20 si ceva de ani in urma....
....ce mai vreti???



sa nu generalizezi!
vuvuzela
Postat pe 11 Octombrie 2010 18:41
De la: cat_13, la data 2010-10-03 18:39:35
De la: terry70, la data 2010-09-22 07:49:27Buna! As vrea sa stiu parerea voastra! Ce considerati voi ca inseamna sau ascunde privirea insitenta a unei femei asupra sotului unei prietene? Adica sa-ti vina in casa o prietena, sa te ignore aproape complet, sa se se uite doar la sotul tau, lui sa i se adreseze doar....spre tine abia sa priveasca cand cauti sa spui si tu ceva....stanjenit se simte si barbatul pus intr-o asemenea situatie....nu stiu ce sa cred! Daca au o relatie nu cred ca era necesar ca ea sa se comporte asa...o puteau face si nimeni nu i-ar fi stiut, probabil. Nu stiu ce sa cred! Nu e prima data data cand se intampla asta, acum a fost insa prea mult.Voi ce parere aveti de genul asta de femei? De stilul asta de comportament ?



Terry, lucrurile sunt simple, daca o vezi ca se "uita lung" si baiatul ala e stanjenit (sau nu e "stanjenit")... n-o mai inviti la tine (bunica-mea ar zice: "n-o mai "pripasesti"). Las-o cu Dumnezeu sa mearga in vizita la altii ...:)



inseamna ca te subestimezi.ca nu ai incredere in tine.
vuvuzela
Postat pe 11 Octombrie 2010 18:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochie de mireasa 28 De la: yanyacharberet 24 Iulie 2009 09:39
ajutor!!!!!!!!!!!!!!!! 26 De la: Ioana007 25 Aprilie 2009 13:30
Sunt insarcinata si sotul meu vrea sa divorteze 168 De la: garbo_415173 31 Ianuarie 2016 13:54
casatoria ıntre persoanele de acela�i sex.. 68 De la: mia79x 7 Iunie 2009 14:00
Cartea 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:14
Setari Cookie-uri