Eu gasesc ca viata curata,,fara un barbat si fara copiii este mai linistita si mai usoara

Adica eu gasesc ca calugaritele au viata mai usoara,,decat o femeie maritata cu copiii,cu barbat...Dar sa nu fii in munastire si sa te supui la regulile la altii care apartin de biserica...Poti sa traiesti si in socitate,,o viata retrasa,,,departe de rautatea celorlalti..Sa faci acte de caritate,,sa dai sfaturi pozitive la oameni....Sa ii sprijini moral pe altii..Sa faci lucruri utile care plac lui Dumnezeu...Eu una asa simt...Si imi place viata asta...nu ca sa fiu calugarinta,,sa lucrez de-a mocca pt altii care s-au distrat in viata lor...Si apoi cauta fraiere de calugarite..Pai poti fii calugarita,,,sa duci o viata curata,sa muncesti,,sa castigi bani ca sa traiesti chiar daca devii bogat..Pt ca oamenii cinstiti nu devin usor bogati...Dar nu sa dai apa la moara la lenesi..Pt ca in biblie scrie cine nu munceste sa nu manance..Si de asta toti oamenii trebuie sa invete sa isi coordoneze poftele in functie de finanze,,,nu sa cerseasca de la altii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 6 Octombrie 2010 10:57
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-06 10:57:44Adica eu gasesc ca calugaritele au viata mai usoara,,decat o femeie maritata cu copiii,cu barbat...Dar sa nu fii in munastire si sa te supui la regulile la altii care apartin de biserica...Poti sa traiesti si in socitate,,o viata retrasa,,,departe de rautatea celorlalti..Sa faci acte de caritate,,sa dai sfaturi pozitive la oameni....Sa ii sprijini moral pe altii..Sa faci lucruri utile care plac lui Dumnezeu...Eu una asa simt...Si imi place viata asta...nu ca sa fiu calugarinta,,sa lucrez de-a mocca pt altii care s-au distrat in viata lor...Si apoi cauta fraiere de calugarite..Pai poti fii calugarita,,,sa duci o viata curata,sa muncesti,,sa castigi bani ca sa traiesti chiar daca nu devii bogat..Pt ca oamenii cinstiti nu devin usor bogati...Dar nu sa dai apa la moara la lenesi..Pt ca in biblie scrie cine nu munceste sa nu manance..Si de asta toti oamenii trebuie sa invete sa isi coordoneze poftele in functie de finanze,,,nu sa cerseasca de la altii
Eu consider ca asta este o viata chiar frumoasa si usoara..Pt ca mie imi place linistea si sa am mult timp pt rugaciune,,pt Dumnezeu,pt oameni,,pt fapte bune...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 6 Octombrie 2010 10:59
Irinuca,buna.nu iti este dor de o pastrama,de un must?e toamna scumpo si vin cat de curand sarbatorile.lasa cele rele sa se spele,cele bune sa se adune.iti doresc o viata frumoasa Irinuca.
vuvuzela
Postat pe 6 Octombrie 2010 13:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Imaginatia este totul. 9 De la: garbo055472 5 Februarie 2010 03:29
vreau si eu o parere pls 4 De la: carmenn 7 Iunie 2009 15:46
Avortul 12 De la: buna01 19 Ianuarie 2010 21:10
Nu este bine sa minti 4 De la: angel_forever 22 Iulie 2010 22:30
Gandurile formeaza caracterul 145 De la: Ciresica 4 Noiembrie 2011 17:49
Setari Cookie-uri