'' Nu este durere mai nimicitoare pentru sufletul unei femei decat aceea de a se fi daruit intreaga, trup si suflet unui barabat nedemn de iubirea ei.'' Stefan Zweig

normal ca lui ii va conveni situatia,una in plus,si tanara, nu strica niciodata; esti roata de rezerva!

las-o balta,nu te mai lamenta,daca vrei sa plangi, plangi dupa timpul pierdut;
gandeste-te doar ca peste 10 ani tu vei fi o tanara super(daca te straduiesti sa iti revii),iar el un bosorog de bosorog, de 60 de ani;

nu ti-a suras ideea de a avea o relatie cu un tip de varsta apropiata? 50 de ani?-au picat toate subansamblele!!!

cea mai buna metoda e cea radicala:azi a fost, de maine nu mai stiu cine e!
zwillinger
Postat pe 4 Septembrie 2011 16:44
amnezie totala frate! n-ai vazut asa ceva!
alfheim
Postat pe 4 Septembrie 2011 18:29
De la: aleivan, la data 2011-08-31 23:42:13Briana G
ai mare dreptate. chiar mi-am dorit foarte mult sa ii fiu alaturi toata viata, nu neaparat casatorita. pe plan financiar imi merge bine, castig foarte bine, chiar mai bn de cat el as pute spune.mi-am dorit doar sa il fac fericit si m-a facut sa cred ca si el isi doreste acelasi lucru.
are un stil de a resinge toate persoanele care tin la el si care ii vreau numai binele, credeam ca il pot schimba....vroiam sa fie intr-adevar un tata pentru copiii lui, nu doar persoana care ii intretine si care a fost casatorita cu mama lor, vroiam sa se implice sufleteste in ce-a mai ramas din familia lui. imi doresc sa fie fericit si multumit cu ceea ce are si sa pretuiasca toate momentele petrecute cu cei dragi....insa din pacate nu am reusit


Lasa-l in urma. Stiu ca persoanele care nu tin la noi ne atrag cel mai tare. Cel putin la mine asa a fost. Ce stima de sine??? Daca iubesti ..iubesti si gata. Chiar daca esti respins, continui sa raspunsi ASAP la orice chemare. E ca un drog. Dar o sa reusesti. Timpul repara totul. Chiar si inimile frante.Trust me!
alba
Postat pe 5 Septembrie 2011 17:26
da' chiar! al dreaq el de self-esteem, ca prea e supraestimat
michelle_
Postat pe 5 Septembrie 2011 18:53
Draga mea,
Tot ce ni se intimpla are un motiv, e posibil sa nu-l intelegem imediat, poate trece chiar mult timp pina sa ne luminam, dar cu siguranta nu vom ramine in ceata toata viata. Acum e momentul sa mergi mai departe, e timpul sa inchei acest capitol si sa te bucuri de tot ce ai invatat din el. Incearca sa te detasezi un pic de situatie, incearca sa fii pentru o clipa doar observator si atunci vei gasi si rezolvarea problemei.
Trebuie sa iei partea buna a lucrurilor ai avut norocul sa iubesti si sa fii iubita. Altii nu au norocul asta toata viata!
RazaDeLumina
Postat pe 6 Septembrie 2011 13:17
daca mai citesc o data "draga mea", ma apuca criza din golf
michelle_
Postat pe 6 Septembrie 2011 13:30
De la: aleivan, la data 2011-08-21 19:55:59...cat adevar din pacate poate cuprinde o astfel de fraza....Am doar 22 de ani, pentru altii prea tanara iar pt unii inca tanara. Povestea pe care vreau sa o impartasesc cu voi nu e cu happy ending, momentan, poate mai tarziu am sa inteleg ca tot ce mi s-a intamplat a fost doar spre binele meu....astept cu nerabdare clipa aceea!!
Dar sa incep cu inceputul...din cauza crizei financiare, anul trecut in iulie am decis sa imi iau un an de zile concediu din invatamant si sa plec undeva in strainatate sa lucrez incat sa imi pot permite sa imi termin studiile, insa mai mult am sperat si mi-am dorit sa plec undeva si sa intalnesc un suflet pe care sa il iiubesc si sa ma iubeasca...Ai grija ce iti doresti, pentru ca ti se poate intampla. Si asa a fost, cu ajutorul unei prietene mi-am gasit de lucru in Austria iar casa in care urma sa locuiesc era la doar 7 km de ea.
Iar sufletul pe care l-am gasit sa il iubesc era chiar proprietarul casei, seful meu. Este divortat de 5 ani (din cauza infidelitatii lui excesive) si nu este chiar la prima tinerete...are 50 de ani. Insa din clipa in care prietena mea ne-a facut cunostinta am stiut amandoi si ne-am dorit amandoi ceva. Am avut parte de acel BLINccKkk!!! pe care l-am asteptat mult timp.
Si inceputul a fost frumos, chiar foarte frumos , insa acum nu este durere mai mare decat memoria timpurilor bune in momente de durere. Si doare prea tare....nu sunt suficient de puternica sa nu sufar!
Dupa aproape 5 luni, in care eu m-am daruit trup si suflet 100% iar el doar ma facea sa cred ca si el face acelasi lucru pentru mine, m-a inselat...cu aceeasi femeie din cauza careia este divortat. Nici nu stiu daca e corect sau daca sunt in masura sa spun ca'' m-a inselat''. Cu putin timp inainte sa ne cunoastem au avut o cearta si au decis sa ia o pauza (evident ca lucrul asta l-am aflat anterior). El nu a fost deloc sincer cu mine, de la bun inceput, a vrut sa ma faca sa-l iubesc, si-a dorit lucrull asta si a stiut cum sa-l obtina. L-am iubit si inca il iubesc cu o simtire de nedescris...imi este imposibil sa va descriu in cuvinte ce simt pentru el.
Au trecut 8 luni de cand am aflat si de cand el mi-a spus ca doreste sa fie cu ea, dar hey noi putem continua sa fim prieteni si de ce nu inca sa mai avem SEX'!!!!! Nici nu aveti idee cat de mult poate sa doara cand omul pe care il iubesti si pentru care ti-ai da si viata iti arunca astfel de vorbe in fata. Si DA asa a si fost, desi stiam ca el nu o doreste numai pe EA, ori de cate ori imi oferea ocazia sa '' dorm '' in patul sau de atatea ori imi calcam in picioare demnitatea, mandria si imi zdrobeam sufletul. Il aveam pentru cateva clipe in bratele mele...si asta conta cel mai mult atunci.
Acum a venit vremea intoarecerii in tara...insa pe plan economic, am o slujba Ok si castig foarte bine, pe plan sentimental, catastrofa totala. Locuiesc la el in casa, imi este imposibil sa nu il vad zilnic si mai sfasietor e sa trebuiasca sa-l vad cu EA. Sa stiu ca ei sunt sus in dormitor...multe nopti plangand, prea multe. EA nu stie nimik, doar ca munceam pt el iar acum stau aici si lucrez in alta parte, iar pentru asta fac menajul casei.
Vreau sa il uit...vreau sa nu mai sufar...
Care este alegerea corecta???
Sa raman sa indur si sa sper ca o sa treaca, numai asa pot oferi fam mele o viata mai buna si in acelasi timp sa realizez ceva SAU sa revin in tara constienta de faptul ca '' ochii care nu se vad se uita'' si sa imi continui viata cum a fost inainte sa il cunosc pe EL???

BUNA! ZCUZA-MA CA TI SPUN DAR NU ESTI INTREAGA LA MINTE,CIND TE AI INTRAT IN VIATA LUI SI AI AFLAT CA EL SA DESPARTIT DE SOTIA LUI DIN CAUZA INFIDELITATII ,TU NU TE AI GINDIT CA POATE FACE LA FEL SI CU TINE! E LOGIC E CA E UN AFEMEIAT,SI NU MERITA IUBIT...PAREREA MEA ESTE SA TI CAUTI UN LOCUSOR SI SA PLECI DE ACOLO CA TE INJOSESTI PREA MULT SI INCA CEVA NU POTI SA-L UITI DACA VEI STA SUB NASUL LUI ACOLO MAI ALES CA ESTE SI CU,,EA,, SA LE MAI FACI SI MENAJUL ,,,,,HMMM CHIAR NU ESTI INTREAGA ! PLEACA CIT MAI REPEDE CA AI TIMP DE IUBIRE TOATA VIATA ,ESTI TINARA SI MAI AI TIMP. AI SA VEZI CA VEI UITA DACA PLECI,,,MULT NOROC
garbo077921
Postat pe 6 Septembrie 2011 22:39
E intr-adevar foarte greu sa poti renunta!Doare.......,dar fugi cat mai departe,nu-ti distruge viitorul si tineretea.Vei vedea mai tarziu ca nu s-a meritat sa suferi.Capul sus si inainte!!!!
garbo105616
Postat pe 6 Septembrie 2011 22:47
In citat este vorba despre durerea iubirii simtita pentru o persoana de sex opusa si nu este vorba despre durerea provocata de pierderea definitiva a unei persoane dragi din viata noastra. Nimic nu poate fi mai dureros pe lume decat parintii sa-si piarda copilul, din nefericire stiu asta, mi-am pierdut o sora. Nimic nu poate compensa aceasta durere!!!
aleivan
Postat pe 6 Septembrie 2011 23:25
oooo, doamne. Tu ai 22 de ani iar el 55. Si te mai intrebi ce sa faci? Super. Iti controleaza mintea, inima.....pe tine toata. Crede-ma ai devenit slaba. Un barbat la anii astia are f f multa experienta in materie de femei. Va folosi asta cu tine pt ca stie k merge, se poate juca cu mintea ta cum vrea el. Nu zic ca nu-l iubesti, in sinea ta il iubesti, dar el dupa cum jongleaza cand cu tn, cand cu altele.....ma indoiesc. Pt el, din ce-mi dau seama esti o simpla distractie, de care poate beneficia oricand pentru ca depinzi material de el. Crede-ma va profita de asta la maxim, iar cand nu se va mai putea.....urmatoarea. Sa dea domnul sa nu am dreptate.
zack
Postat pe 7 Septembrie 2011 09:34
De la: michelle_, la data 2011-09-06 13:30:15daca mai citesc o data "draga mea", ma apuca criza din golf

dar pe mine!
suparata
Postat pe 7 Septembrie 2011 09:53
Michelle, pot sa spun si aici "femeie, iarta-l?"
anakin
Postat pe 7 Septembrie 2011 10:03
De la: aleivan, la data 2011-09-06 23:25:19In citat este vorba despre durerea iubirii simtita pentru o persoana de sex opusa si nu este vorba despre durerea provocata de pierderea definitiva a unei persoane dragi din viata noastra. Nimic nu poate fi mai dureros pe lume decat parintii sa-si piarda copilul, din nefericire stiu asta, mi-am pierdut o sora. Nimic nu poate compensa aceasta durere!!!


Citatul l-a intzeles toata lumea doar ca pentru cei care au trecut prin adevaratele suferintze (asha cum ai trecut shi tu), durerea asta li se pare floare la ureche. De aceea am facut nishte comentarii mai ... dure, daca le pot numi asha.
carcotasha
Postat pe 8 Septembrie 2011 00:16
Dar la situatia inversa s-a gandit cineva? E o moda sa se spuna ca toate relele sunt din cauza barbatilor. Repet: s-a gandit cineva ca majoritatea relelor se datoreaza femeilor si sunt facute de ele? Pot da zeci de exemple.
garbo223169
Postat pe 12 Septembrie 2011 12:36
ei, ash! doar "s-a demonstrat shtiintific" ca berbatii este porci si bagabontzi!
Thor_again
Postat pe 12 Septembrie 2011 12:39
he he..,si dupa ce a demonstrat asta..,"savantul" a fost operat pe creier..
roby_cado
Postat pe 12 Septembrie 2011 15:17
asta, in urma unei operatii de schimbare de sex....
ca trebuia sa corespunda noului statut...din toate punctele de vedere...
dor72_
Postat pe 12 Septembrie 2011 15:33

Carstea..?,schimbare de sex..?,fugi bre d'aci..
roby_cado
Postat pe 12 Septembrie 2011 15:35
haidi mai, pai daca-i asa nedemn, la ce-l mai iubesti??
frate, unele zici ca-s chioare! sau oi fi io prea rationala?
cine stie!?
zambila
Postat pe 12 Septembrie 2011 15:54
roby, vorbeam de "savantul tau"...
dor72_
Postat pe 12 Septembrie 2011 16:32
parca vad ca ajung la vorba lu' zweig
elodia
Postat pe 12 Septembrie 2011 17:44

cu tot cu ceapa...
dor72_
Postat pe 12 Septembrie 2011 17:57
irinuco, vino mama ca avem ceva de devorat
elodia
Postat pe 12 Septembrie 2011 17:58
io cred ca s-a maritat...
dor72_
Postat pe 12 Septembrie 2011 18:02
Irinuca........http://youtu.be/aPhptBZw7xE
nuti_vio
Postat pe 12 Septembrie 2011 18:05
De la: dor72_, la data 2011-09-12 16:32:32roby, vorbeam de "savantul tau"...



eu la fel..
roby_cado
Postat pe 12 Septembrie 2011 18:29
la intrebarea : De ce inca il mai iubesc? nu am gasit inca raspunsul si nici nu imi mai foloseste la ceva, ma intereseaza cum sa fac sa nu il mai iubesc
aleivan
Postat pe 12 Septembrie 2011 20:31
vino la casting
elodia
Postat pe 12 Septembrie 2011 20:40
De la: garbo223169, la data 2011-09-12 12:36:03Dar la situatia inversa s-a gandit cineva? E o moda sa se spuna ca toate relele sunt din cauza barbatilor. Repet: s-a gandit cineva ca majoritatea relelor se datoreaza femeilor si sunt facute de ele? Pot da zeci de exemple.


Ia deschide tu un nou topic shi spune-ne ce-a facut bestia de femeie care te-a ranit. Ca noi n-avem mila nici de ele ,nici de ei. N-ai observat asta?!
carcotasha
Postat pe 12 Septembrie 2011 21:17
pff...,please...
roby_cado
Postat pe 13 Septembrie 2011 02:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
si totusi ce ramane de facut..... 67 De la: nela_1972 16 Martie 2011 13:02
Vreau sa slabesc ,cine intra in hora ? 41 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:52
Se da la sotul meu 21 De la: garbo_1663 19 Mai 2012 20:02
IUBIT SAU AMANT? 74 De la: floare_cu_colti 28 Ianuarie 2011 22:14
ce ne dorim de la viata? 43 De la: caleidoscop 13 Iulie 2012 15:04
Setari Cookie-uri