Ce nu pot suferi eu citatele...sunt de fapt lozinci si lozincile sunt demagogice

Nu pot sa-i inteleg(mai ales femeile)pe cei/cele ce simt nevoia sa dea citate!Adica propriul lor creieras nu este decat un simplu depozit,el nu are si puterea propriei analize,doar citeaza pe altii?!?Sau fac asta din demagogie sa epateze"cultura"?Oricum ambele variante descalifica,nu ridica!
Gabriel1960
Postat pe 28 August 2011 09:13
Daca privesti lucrurile asa ai dreptate.In cadrul lucrarilor stiintifice, citatele se dau ca sursa de informatii subliniindu-se autorul de unde s-a cules informatia respectiva, dar si autoritatea acestuia.In cazul femeilor pentru a-si intari afirmatiile, ele indica si cazuri similare petrecute in alte parti cu consecintele de rigoare.Asta pentru a-si intari afirmatiile citand si alte surse cat si autoritatea acestora.
garbo172845
Postat pe 28 August 2011 10:03
si cine zice ca trebuie sa intelegi tu ceva?
sau cui ii pasa?

orice citat, daca e folosit atunci cand trebuie si cu sensul care trebuie, poate fi util celui caruia i se adreseaza!
in plus, scuteste pe cel care citeaza de alte formulari care poate pe undeva ar putea fi inexacte. un citat de obicei este preluat pentru ca are in el esentza a ceea ce vrea, cel care il foloseste, sa spuna.
si ai putea fi mai putin, spre deloc, misogin, chiar daca incerci sa o faci voalat
alfheim
Postat pe 28 August 2011 11:23
"Nu pot sa-i inteleg(mai ales femeile)pe cei/cele ce simt nevoia sa dea citate!Adica propriul lor creieras nu este decat un simplu depozit,"

uite acum te-am citat pe tine....toate postarile tale au drept scop sa subliniezi...NU INTELEG FEMEILE...
si creierasul meu.....e chiar numai un depozit....dar cu rafturi si "dosare" multe....mai ales cu citate!
Axl_22
Postat pe 28 August 2011 11:30
Cel care citeaza recurge la acest instrument pentru a-si argumenta, a-si intari spusele si nu pentru a face strict dovada ca sunt CULTI IN CAP.
Ce vezi tu pe forum, deseori sunt parafrazari.


Ca poti sa intelegi (SAU NU), ori sa accepti (SAU NU) nu are nicio importanta.
Si pentru ca nu poti suferi, cum spui in titlu, ia macar decizia corecta si opreste-ti suferinta.
nathalie
Postat pe 28 August 2011 15:15
Axl_22
Postat pe 28 August 2011 15:18
gabriele, descalifica doar atitudinea ta profund misogina si superficiala
esti varianta masculina a irinucai, despre care stim toti ca nu-i cu toate tziglele pe casa
da' nah...garbo-i mare...sa fie primit si toapicu' asta
michelle_
Postat pe 28 August 2011 15:22
citat : supercalifragilisticexpialidocious!
Freya__
Postat pe 28 August 2011 21:25
Nathalio, decizia aia de care ii spuneai include cumva neshte articole casnice total inofensive, ca, de exemplu, funie si sapun?
Thor_again
Postat pe 28 August 2011 22:22
Axl_22
Postat pe 28 August 2011 22:26
bad brother...bad...bad...
michelle_
Postat pe 28 August 2011 22:52
pai, la o sora bitch of za bitzh, ce dreaq de brother vrei sa iasa?
Thor_again
Postat pe 28 August 2011 22:55
mai,daca nu esti cuminte, fac un mirobolant toapic cu numele tau
michelle_
Postat pe 28 August 2011 22:57
sis, imi pare rau sa te dezamagesc, da' ti-o luat-o irinuca inainte si mi-a deschis ea toapic cu numele meu. e, drept, o mai bagat pa langa si p-aia cu "oameni rai"
iote aici: http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/15161/Dumnezeu-si-rautatea-oamenilor.html
Thor_again
Postat pe 28 August 2011 23:01
hihihi...deci, compatimim impreuna
si tot pe amandoi ne doare la banana

hai, vin' sa te pup oleaca! stai bre, nu dadea, ca io te pup frateste
michelle_
Postat pe 28 August 2011 23:10
Thor, eu nu stiu ce fetisuri are Gabriel (si nici ca ma intereseaza), dar SIGUR pe langa ce ai spus ii trebuie si un scaun. Macar la cap.



(Ca sa nu-mi apara un fir de par alb, o sa ma prefac ca n-am vazut bine cuvantul NathaliO. Si l-as sublinia pe O, dar nu am niciun marker la indemana)


nathalie
Postat pe 29 August 2011 01:54
Gabriele, tu nu ai in casa decit o singura oglinda? adica numai aia din baie? nici nu-i de mirare ca nu-ti plac citatele...esti atit de sarac..spiritual.
Ciresica
Postat pe 29 August 2011 01:55
Gabriel,

Se pare ca asta a fost doar un gand stingher pe care te-ai hotarat sa ni-l impartasesti...
Dar sa faci un topic intreg pentru asta...

Bad boy... bad... bad...
nathalie
Postat pe 28 Septembrie 2011 10:33
nathalie ...
bad boy dildau, shezi dildau ... bad dildau ...
alfheim
Postat pe 28 Septembrie 2011 13:48
True.

Dar in loc de bumtzi bumtzi, aici se aude *�in�i postii, hodoronc-hodoronc, zdronca-zdronca, si clopo�eii...*
nathalie
Postat pe 29 Septembrie 2011 08:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
masturbarea la barbati doare? 217 De la: kirry 16 Martie 2011 00:30
intrebari 66 De la: Melanie 27 Octombrie 2009 18:40
Tradare si falsitate in iubire 3 De la: _karina_ 28 Martie 2011 00:25
"Miros" femeile maritate cand cineva le da tarcoale ? 348 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:00
Am fost parasit. 10 De la: Popa_Catalin_Andrei_1 12 Iunie 2016 18:39
Setari Cookie-uri