o fata ne atentioneaza....!!!

Da, Michelle, fix la putul gandirii


ROSTUL SOCIALIZARII NU ARE NEAPARAT CA FINALITATE ...SEXUL

Cumva se intelege ca nu ai nevoie de... societate (macar printr-un biet exponent)... pentru secs.
nathalie
Postat pe 17 Septembrie 2011 23:08
faceti cumva noua ordine mondiala?uite asa sufera unii de scenarita ``da cui ii pasa de useri care provoaca conspiratii...cautati alte teme care va satisfac .....
ratuscaceaurata
Postat pe 17 Septembrie 2011 23:11
Thor, dataretzii sau dataretzele?


Ca, intr-un fel, se simte lipsa irinucai desi e vorba taman despre barbati.
nathalie
Postat pe 17 Septembrie 2011 23:12
nathalio, qui prodest? dataretzi, dataretze, tot o irinuca!
Thor_again
Postat pe 17 Septembrie 2011 23:13
Adevarat , dar ca sa inteleg ce ai scris a trebuit sa caut in dictionar.

Stiam eu ca in afara de Hic et Nunc mai sunt si alte dictoane, de pe asta nu-l stiam.
nathalie
Postat pe 17 Septembrie 2011 23:19
Ai perfecta dreptate .
Mirajmitu
Postat pe 17 Septembrie 2011 23:20
daca faceai dreptul, il stiai
Thor_again
Postat pe 17 Septembrie 2011 23:22
De la: garbo192280, la data 2011-09-17 22:47:04
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-13 23:55:46Anca Lupes
Domnilor: cand o femeie iti accepta prietenia pe Facebook,inseamna ca ti-a acceptat prietenia ,nu propunerile.Cand o femeie iti trimite o cerere de prietenie inseamna ca vrea sa fie prietena ta...nu iubita ta.Cand o femeie iti comenteaza statusurile inseamna ca e sociabila,nu ca te provoaca.Cand o femeie da "Like" la comentariile tale inseamna ca ii place ce ai scris,nu ii placi tu! Inteles????



MARE DREPTATE AI DRAGA MEA,PUTINE PERSOANE INTELEG ACEST ASPECT!!!!!





anca a trimis acest mesaj si nu este unica.
ratuscaceaurata
Postat pe 17 Septembrie 2011 23:22
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-13 23:55:46Anca Lupes
Domnilor: cand o femeie iti accepta prietenia pe Facebook,inseamna ca ti-a acceptat prietenia ,nu propunerile.Cand o femeie iti trimite o cerere de prietenie inseamna ca vrea sa fie prietena ta...nu iubita ta.Cand o femeie iti comenteaza statusurile inseamna ca e sociabila,nu ca te provoaca.Cand o femeie da "Like" la comentariile tale inseamna ca ii place ce ai scris,nu ii placi tu! Inteles????


titlu : "un baiat ne atentioneaza ... !"
text : cand eu, baiatul doresc sa aflu mai multe despre fata cu care voi fi prieten ( nu am incredere in oricine ;) ), si ii trimit un mesaj, ea ar trebui sa inteleaga ca am intrebat-o anumite perspective referitoare la ea, ci nu ca vreau sa ma casatoresc cu ea, sau "ca vai, doamne alt disperat dupa ea" ;)

de ceva vreme am incercat aceasta, dar fara nici un raspuns. parca fetele din zilele astea vor sa trimite invitatii de prietenii si GATA ! STOP ! Nu mai ai voie sa le comentezi la statusuri fara permisiunea lor, la poze cu atat mai mult fapte ciudate tinand cont ca "s-a acceptat o prietenie" , iar daca e sa-ti de-a un raspuns prefera cel clasic : "nu te mai baga in seama. cauta-ti anturajul in alta parte" (bine, eu am zis-o mai elegant decat ar fi zis-o ele in realitatea virtuala), iar asa srang ele cateva sute, poate chiar mii de prieteni, dar de fapt nu au nici unul cu adevarat ...
Cristi_2_0_1
Postat pe 17 Septembrie 2011 23:32
e si uite asa cu falsii intelepti de pe garboveni ...au venit in grup si pleaca separat spre locul unde unii dau cu capu.....topic de mare< cultura si destresare> pt falsii nostri intelepti garboveni.va uram drum bun....aici nu se raspunde provocarilor.bye ..bye si duminica placuta.
ratuscaceaurata
Postat pe 17 Septembrie 2011 23:37
daca aveai si ceva minte in suportul ala de palarie, poate imi faceam mila de tine si iti dadeam un raspuns.
deocamdata, insa, trebuie sa mai cresti
Thor_again
Postat pe 17 Septembrie 2011 23:40
mdea...esti desteapta rau de tot, vuvu...ca sa nu spun ca dupa toata prestatia ta pe garbo, nu ai invatat nimic, iar obrazul tot gros ti-a ramas
lipsa de argumente, deh...
hai pa si tie, mimoza docta
michelle_
Postat pe 17 Septembrie 2011 23:41
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-13 23:55:46Anca Lupes
Domnilor: cand o femeie iti accepta prietenia pe Facebook,inseamna ca ti-a acceptat prietenia ,nu propunerile.Cand o femeie iti trimite o cerere de prietenie inseamna ca vrea sa fie prietena ta...nu iubita ta.Cand o femeie iti comenteaza statusurile inseamna ca e sociabila,nu ca te provoaca.Cand o femeie da "Like" la comentariile tale inseamna ca ii place ce ai scris,nu ii placi tu! Inteles????
ratuscaceaurata
Postat pe 17 Septembrie 2011 23:43
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-17 23:43:25
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-13 23:55:46Anca Lupes
Domnilor: cand o femeie iti accepta prietenia pe Facebook,inseamna ca ti-a acceptat prietenia ,nu propunerile.Cand o femeie iti trimite o cerere de prietenie inseamna ca vrea sa fie prietena ta...nu iubita ta.Cand o femeie iti comenteaza statusurile inseamna ca e sociabila,nu ca te provoaca.Cand o femeie da "Like" la comentariile tale inseamna ca ii place ce ai scris,nu ii placi tu! Inteles????





cristi citeste cu atentie.....poate intelegi
ratuscaceaurata
Postat pe 17 Septembrie 2011 23:46
Mai ANCA ....Lasa mai textele astea....Nu prin aroganta faci educatie si nici vre-un respect nu-ti atragi...Tu te ascunzi dupa deget. Se vede din avion ca esti falsa...sau vrei sa arati cat de CUMINTE esti...Pune-o jos ca se-nvata-n brate...
liviucristea63
Postat pe 18 Septembrie 2011 01:50
topicul asta e cam de kko, dar daca ma gandesc cine l-a deschis...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 18 Septembrie 2011 01:59
mai liviu......esti cumva lezat?
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Septembrie 2011 02:38
adica vrei sa zici ca daca cineva iti spune sincer cum te percepe, e automat defect?... pai ai o logica de fier!:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 18 Septembrie 2011 02:43
De la: eu_geminy, la data 2011-09-18 02:43:44adica vrei sa zici ca daca cineva iti spune sincer cum te percepe, e automat defect?... pai ai o logica de fier!:P
:))))




ce legatura este intre defect si lezat?daca te referi la acest aspect?si cum poti fi simcer ca perceptie cu o persoana pe care nu o cunosti?referitor la logica da am o logica pe care nimeni nu a putut sa o demonteze ...neavand argumente sustenabile...
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Septembrie 2011 03:01
nu.
cand cineva iti accepta prietenia,are dreptul si sa spere la mai mult.
nu se stie niciodata din start.
lucrurile se clarifica pe parcurs.
d
daniilia
Postat pe 18 Septembrie 2011 04:20
ai perfecta dreptate .
garbo214179
Postat pe 18 Septembrie 2011 13:16
ai perfecta dreptate .
garbo214179
Postat pe 18 Septembrie 2011 13:16
bla bla barfe
gogu511
Postat pe 18 Septembrie 2011 13:18
De la: daniilia, la data 2011-09-18 04:20:52nu.
cand cineva iti accepta prietenia,are dreptul si sa spere la mai mult.
nu se stie niciodata din start.
lucrurile se clarifica pe parcurs.
d




a nu se confunda site/urile de socializare cu cele matrimoniale.se pare ca unii confunda cele doua concepte dandu/le aceeasi conotatie.eu sunt adepta logicii...de aceea luam un exemplu ....sa presupunem ca sunt o femeie maritata.....sunt o persoana sociabila....si in timpul pe care mi/l acord numai mie ies la un teatru,la un restaurant,la shoping,in parc...sau intru pe ne pe un site de socializare....sa particip la discutii,sa propun teme sau sa comentez alte teme,sa schimb impresii cu diferiti useri sau in realitate cu alte persoane.asta inseamna ca imi caut un sau o sau un grup de parteneri doar pentru discutii,sau excursii.....si desi sunt o persoana care nu traieste in cutume si prejudecati,dar cu principii sanatoase....nu imi trece prin minte ideea ca am iesit la barbati sau femei....haaaa de ce nu...nu domne ...am capul pe umeri gandesc sanatos...vreau doar sa relationez......daca vroiam un alt barbat decat pe sotul meu ipotetic in acest exemplu....intram pe site de matrimoniale sau de domeniu..se pare ca voi ati ramas la vechile principii cand femeia a fost sub imperiul tutelei si nu avea voie sa iasa din aceasta cutuma...era sub tutela tatalui...apoi a sotului....nu frate cititi si voi constitutiile....egalitate in drepturi...discutiii controversate ca femeia sa aibe aceleasi drepturi cu barbatii si votul final suntem egali.si revenind la subiect ....am observat din comentarii ca unii sunt de acord ca relationarea se poate face si pe o banca ..scuipand coji de seminte si apoi sa ajungi prin boscheti.si cred ca era o femeia ceea care a pus acest comentariu.consider o jignire adusa femeii si as putea fi mai dura in exprimare insa imi pastrez bunul simt....stimati barbati va aduc la cunostinta ca femeia are si cultura si inteligenta si sentimente ca are dreptul la respect si ca nu este doar posesoarea unei frumuseti ,unor sani si picioare lungi si organe de reproducere.ah ce pacat ca nu mi se permite prin regulament sa/mi spun parerea mai dur despre astfel de barbati...care privesc la noi ca la o alta bifare in agenda lor sexuala.sigur ca referirile nu sunt generale.o duminica placuta va doresc!
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Septembrie 2011 13:29
esti adepta, dar nu iti reuseste,,,ca nu ai nicio logica in raspunsul pentru postarea Daniiliei...
dovada in plus ca nu ai inteles o iota din ceea ce a spus....
gogule, asa e....
dor72_
Postat pe 18 Septembrie 2011 13:34
ete fasssssssssssssss

mdaaaaaaaa, o logica nedemontabila in ilogicitatea ei!

de regula cine face valuri (si aici las la o parte ideea de a folosi iar pe altcineva ca paravan, dand nume... ), nu e tocmai fara prihana - cine se explica si se scuza, se acuza

altfel spus:" daca te bagi in tarate, te mananca porcii"

daca totusi se intampla sa fii inteles gresit, iesi din situatie si gata - asa e normal, dupa parerea mea - nu te apuci sa "atentionezi" si sa dai pe goarna - logic, sau nu?
panty_C
Postat pe 18 Septembrie 2011 14:13
De la: dor72_, la data 2011-09-18 13:34:35esti adepta, dar nu iti reuseste,,,ca nu ai nicio logica in raspunsul pentru postarea Daniiliei...
dovada in plus ca nu ai inteles o iota din ceea ce a spus....
gogule, asa e....




buna si tie dor.....faptul ca tu ai o anumita animozitate pentru mine ...nu ma deranjeaza......nu putem simpatiza pe toata lumea...dar sa trecem la oi...danilia ..cel putin din comentarii pare mai neslefuita,mai pura crezand intr/o lume ideala....de aceea fara sa ii stric acest placut idealism am considerant sa raspund pe comentariul ei si nu la comentariul ei direct.ideile,parerile, informatiile...trebuie sa circule...si pt ca sunt convinsa ca esti o femeie inteligenta si intelegi cred ca a fost doar o motivatie aceasta danila pt comentariul meu.....iti transmit si tie o duminica placuta.

ratuscaceaurata
Postat pe 18 Septembrie 2011 14:16
De la: pantera_neagra, la data 2011-09-18 14:13:31ete fasssssssssssssss

mdaaaaaaaa, o logica nedemontabila in ilogicitatea ei!





buna ziua si tie pantero....sincer cred ca dor se poate descurca singura si fara chibiti.cu toata animozitatea ei pt mine eu o citesc de fiecare data.....e interesanta......ooops am dat din casa..!!!asa ca poate chiar ai alta treaba decat de a acorda ajutor cuiva caruia chiar nu/i trebui si mai ales intr/un mod tendentios fata de mine.dar daca atat poti...nu ma deranjeaza...o duminica placuta si tie!
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Septembrie 2011 14:23
ca de obicei, esti le langa subiect si logica, aleho iar ce treaba am eu sau ce fac nu e treba ta - da' am sa intreb, din nou, adminii daca te-au pus paznic si stapan pe forum
cat despre deranjat si duminica - te-ai intrebat cat deranjezi matale cu ineptiile emise pe cei ce vor sa se relaxeze pe forum?
nu te obosi sa-mi raspunzi - nu ma intereseaza!
panty_C
Postat pe 18 Septembrie 2011 14:28
De la: pantera_neagra, la data 2011-09-18 14:28:20ca de obicei, esti le langa subiect si logica, aleho iar ce treaba am eu sau ce fac nu e treba ta - da' am sa intreb, din nou, adminii daca te-au pus paznic si stapan pe forum
cat despre deranjat si duminica - te-ai intrebat cat deranjezi matale cu ineptiile emise pe cei ce vor sa se relaxeze pe forum?
nu te obosi sa-mi raspunzi - nu ma intereseaza!





sunt un user care isi doreste un site civilizat....iar administratorii stiu ca asa trebuie sa fie si garbo.faptul ca militez pentru bun simt si civilizarea discutiilor nu cred ca deranjeaza conducerea acestui site.in rest ei cu treaba lor ...ca si/o fac bine.faptul ca ameninti in numele lor este incalificabil.de aceea le voi transmite personal pt a nu exista confuzii.cu acelasi bun simt iti transmit din nou o duminica placuta.
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Septembrie 2011 14:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caut 2 De la: mcrinelam 10 Ianuarie 2010 13:02
sal 1 De la: garbo133831 12 Iulie 2010 16:33
mistere neelucidate 90 De la: LILO 13 Decembrie 2009 17:30
De ce oare oamenii sunt asa nepasatori unii fata de celalti? 106 De la: garbo027119 2 Decembrie 2009 21:12
Ce va amuza??? 117 De la: elisabeta_boia 2 Martie 2013 13:50
Setari Cookie-uri