voi ce ati face in locul meu?

eu cred ca nu stie ce pierde in viata el crede ca in viata inseamna sa te culci cu o femiei de florile marului nu stie ce ie iubirea pacat ca mai sant si oameni care nu cunoaste si nu simte iubirea ie pacat sa o inseli pe cea care are incredere in om ul pe care il iubeste
garbo185811
Postat pe 13 Noiembrie 2011 03:01
De la: tauras, la data 2011-11-12 21:02:45pot sa spun ca am fost exact in acceiasi situatie...eu l-am ales pe "actualul" tocmai pt ca imi spunea ca nu poate trai fara mine,etc.Eu suflet milos,l-am crezut si ca sa nu ma simt vinovata de suferinta lui,am contunuat.Rezultatul?tot ne-am despartit in final,el si-a gasit imediat pe altcineva iar eu inca stau sa ma intreb cum ar fi fost viata mea cu celalalt?



nu mai sta sa te intrebi ce ar fi fost daca, fa-ti viata asa cum vrei tu.
Acum ai inainte o pagina goala(viata ta) ... tu alegi sa scrii ce-ti place pe ea.
cri_cat
Postat pe 13 Noiembrie 2011 15:44
Referitor la UITAT:
nu uitam ceva ce consideram sau am considerat candva,foarte important pentru noi,foarte impresionant.
ceva ce ne-a facut impresie puternica,nu se uita usor.
exista solutie:
daca incepi sa il consideri neimportant pentru tine de acum incolo,adica neimportant pentru viitorul tau,si daca reusesti sa consideri mai putin important ce a fost in trecut,
creierul tau il va trece in memoria de scurta durata,apoi il vei uita cu adevarat.
am luat asta din un manual de psihologie de liceu,erau trei tehnici de "uitat"
le-am folosit ptr intamplarile negative din trecutul meu,care m-au afectat ,prea mult.
nu uitam numele si datele personale,niciodata,pentru ca sunt in o zona a memoriei permanente.
pentru ca le-am considerat importante pentru toata viata.
ce consideram de mica importanta,se uita.se duce in zona memoriei temporare.
nu stiu cat de clar m-am exprimat....
sper sa iti foloseasca si tie la uitat!
d
daniilia
Postat pe 13 Noiembrie 2011 17:12
am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare cu a ta, chiar de 2 ori. nu voi povesti aici exact ce am facut dar daca vrei iti dau ID`ul meu si iti spun ce am ales. tin sa mentionez ca sunt si acum cu unul din ei si sunt foarte fericita. :) kissgirl_unika, te astept.
c0rinush
Postat pe 17 Noiembrie 2011 10:43
De unde frica de a te casatori cu actualul?cand tu de fapt il iubesti mai mult decat pe un frate???ziceai ca ti-a repezit inima cand l-ai revazut..asta nu inseamna neaparat ca inca il iubesti,puteai f bn sa te emotionezi in "cinstea" amintirilor...datorita a ceea ce ti-a transmis odata.eu draga mea,iti sugerez sa te gandesti bine,bine de tot ce semnifica unul si celalalt pt tine..
garbopesty
Postat pe 23 Decembrie 2011 01:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ati face voi?!! 9 De la: hot_coffee 24 Mai 2010 15:18
Cine crede in proverbul ca capul plecat sabia nu il taie? 48 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:40
cand imi voi gasi linistea sufleteasca? 99 De la: sageataalbastra 14 Septembrie 2010 15:50
Oare ma poate intelege cineva? 63 De la: garbo_396741 9 Martie 2014 16:04
Ce face un barbat care se gandeste la... viitor? 158 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:38
Setari Cookie-uri