oare vrea ceva serios?

buna. numele meu este ilona si de vreo doua luni pot sa zic ca am o relatie cu un barbat din constanta, eu fiind din bucuresti. problema este ca m-am indragostit de el dar in privinta lui nu stiu ce simte deoarece nu ne-am dezvaluit inca sentimentele. ne vedem o data pe saptamana, data ma duc eu in constanta, o data vine el in bucuresti. cand e cu mine e foarte pasional, un barbat care din aparente stie ce vrea de la viata si ma respecta mult. nu mai zic ca e un prieten de incredere cu care poti discuta orice si oricand. dar cand eu sunt acasa in buc. intra cam rar pe mess si cred ca mesajele pe tel nu ii plac ca nu prea comunicam prin ele. mi se pare mie sau e un pic cam distant? mi se pare mie sau traieste vreo viata dubla? sau pur si simplu e mai inchis in sine si le ia cu usurelul ca graba strica treaba, asa cum zicea el? incerc sa-i las mesaje si ard din dorinta de a discuta cu el, de a ma implica mai mult in viata lui. dar imi este teama sa nu il sufoc si sa nu il pierd. trec si 3 zile si nu ii dau vreun mesaj de teama de a nu-l sufoca. am auzit barbati care ziceau ''asta e disperata dupa mine, orice as face ma iarta si tot ea ma cauta'', stiti, ceva de genul....le cresc coarne..sunt putin mai timida cu el....ar putea fi si el? ce credeti? gresesc undeva? ce sfat imi dati? cu toate ca am avut relatii inainte, niciodata asa ca asta. am experienta dar nu le stii intotdeauna pe toate in viata...de aia am nevoie de putin ajutor. va multumesc!
mihailovailona
Postat pe 30 Noiembrie 2011 21:25
Nu grabi lucrurile...lasa totul asa..sa nu strici!
Nimic nu-i intamplator..vine vremea cand singur v-a spune ce trebuie sa stii!!
Bucura-te de prezent,fara a te gandi la viitor!
elisabeta_boia
Postat pe 30 Noiembrie 2011 22:42
eu zic sa nu te implici prea mult sentimental...mai ales ca nu stii ceea ce simte el...eu barbati indragostiti poate or fii.....la cat sunt de rai nici nu as mai crede ca ar putea avea si sentimente,,,,ci doar interese...Dar in viata poti spera poate mai sunt si barbati care gandesc
ingerasulluptator
Postat pe 30 Noiembrie 2011 22:52
Ilona..nu asculta.."sfatul ingerilor..!!"...
elisabeta_boia
Postat pe 30 Noiembrie 2011 23:02
De la: mihailovailona, la data 2011-11-30 21:25:59buna. numele meu este ilona si de vreo doua luni pot sa zic ca am o relatie cu un barbat din constanta, eu fiind din bucuresti. problema este ca m-am indragostit de el dar in privinta lui nu stiu ce simte deoarece nu ne-am dezvaluit inca sentimentele. ne vedem o data pe saptamana, data ma duc eu in constanta, o data vine el in bucuresti. cand e cu mine e foarte pasional, un barbat care din aparente stie ce vrea de la viata si ma respecta mult. nu mai zic ca e un prieten de incredere cu care poti discuta orice si oricand. dar cand eu sunt acasa in buc. intra cam rar pe mess si cred ca mesajele pe tel nu ii plac ca nu prea comunicam prin ele. mi se pare mie sau e un pic cam distant? mi se pare mie sau traieste vreo viata dubla? sau pur si simplu e mai inchis in sine si le ia cu usurelul ca graba strica treaba, asa cum zicea el? incerc sa-i las mesaje si ard din dorinta de a discuta cu el, de a ma implica mai mult in viata lui. dar imi este teama sa nu il sufoc si sa nu il pierd. trec si 3 zile si nu ii dau vreun mesaj de teama de a nu-l sufoca. am auzit barbati care ziceau ''asta e disperata dupa mine, orice as face ma iarta si tot ea ma cauta'', stiti, ceva de genul....le cresc coarne..sunt putin mai timida cu el....ar putea fi si el? ce credeti? gresesc undeva? ce sfat imi dati? cu toate ca am avut relatii inainte, niciodata asa ca asta. am experienta dar nu le stii intotdeauna pe toate in viata...de aia am nevoie de putin ajutor. va multumesc!
garbo250854
Postat pe 3 Decembrie 2011 12:13
pare totul ok.
eu cred ca e bine sa ii arati ce simti,macar in parte,ca si-asa el isi da seama....si fara sa exteriorizezi tu.
nu ii vor creste coarne,va fi fericit,pentru ca toti ne bucuram cand suntem iubiti si apreciati pentru ceea ce suntem.
barbatii,se stie,isi exteriorizeaza mai greu sentimentele,intelegem din comportamentul lor,in general.
nu conteaza experienta,fiecare relatie este unica.
daniilia
Postat pe 4 Decembrie 2011 03:52
mie mi se pare un pic cam ciudata relatia voastra. de ce doar mesaje si alea rare? voi nu vorbiti la telefon? pe mess intra rar...sentimentele nu si le exteriorizeaza. ai grija sa nu fie implicat intr-o alta relatie, altfel ar fi mai disponibil...incearca sa afli, fa-i o vizita inopinanta, altfel iti vei pune intrebari forever. bafta
MARILENA_25
Postat pe 7 Decembrie 2011 09:14
Da in sens pozitiv.
karcsika58
Postat pe 9 Decembrie 2011 18:00
Draga mea, eu cred ca este casatorit, iar cand vine in Buc., are probabil afaceri, se mai destinde putin cu tine, dar nu cred ca ar vrea sa aiba o relatie stabila cu tine. Lasa-l cat mai repede, ca sa nu suferi mai tarziu. Esti tanara, ai viata inainte. Gaseste-ti pe cineva care sa-ti raspunda la tel., pe mess. Nu mai insista sa-l suni si sa-i dai mess. asteapta sa te sune, nu-i mai raspunde la nimic si vezi ce va urma. probabil ca te va suna peste vreun an, cand n-o sa gaseasca pe cineva cand merge in delegatie sau ce-o fi deplasarea lui la Buc.
garbo044634
Postat pe 10 Decembrie 2011 09:12
STI CE CRED EU ? CA AR TREBUI SA IL SPIONEZI UN PIC . NU PREA IMI MIROASE BINE , FAPTUL CA VINE O DATA PE SAPTAMIANA LA BUC , SI IN REST PAUZE CU ZILELE . CINE NU ISI DORESTE SA PETREACA MAI MULT CU PERSOANA PE CARE O IUBESTE ?
((((((((((((( CRED CA ARE VIATA DUBLA )))))))))))))) CAUTA SA AFLI FARA CA EL SA STIE !!!!!!!!!!!!!
garbo253810
Postat pe 17 Decembrie 2011 11:45
da, da...sa-l spioneze, sa-i planteze dreaq un microfon in gulerul de la sacou, ori sa-i puna un spy in laptop, daca are

michelle_
Postat pe 17 Decembrie 2011 12:35
buna a numesc andrei.balint11 am 36 ani 166 inaltime 5 kg sint singur caut relatie seriosa relatie de lunga durata cu o femeie itre 22y 39 ani nu doresc glume [email protected]
andreialbert
Postat pe 17 Decembrie 2011 15:50
5 kg?
Axl_22
Postat pe 17 Decembrie 2011 16:58
da oare cum o fi interpelat ? .? sau 11?
Eugenia69
Postat pe 17 Decembrie 2011 17:20
da mey...daca e el cel din avatar, corespunde
si eu chiar vorbesc serios
dor72_
Postat pe 17 Decembrie 2011 20:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fata gemeni si baiatul capricorn 1 De la: garbo174522 21 Noiembrie 2010 19:40
Numai divorturi nimic interesant??? 43 De la: vieru_cezar_iasi 26 Iunie 2010 13:30
Cinsprezece ani 28 De la: me_reloaded 8 Octombrie 2010 21:08
Este greu sa te mentii om cumsecade si corect in societate...recunoscator cu bun simt 186 De la: bujjoritza 18 Ianuarie 2012 14:35
cosmetice 1 De la: anastasya 13 Iulie 2010 08:29
Setari Cookie-uri