ajutorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Am nevoie de sfaturi urgent ca nu mai suport.De cateva luni am un "sef"nou ...problema e ca ii miroase gura ingrozitor si toata ziua e prin preajma mea.Eu sincer nu mai suport.M- am gandit sa-mi dau demisia
activplus2008activ
Postat pe 20 Mai 2012 22:55
Orbit... cadou...
Axl_R
Postat pe 20 Mai 2012 22:58
Ofera-i un pachet cu guma de mestecat....poate pricepe
Rotty
Postat pe 20 Mai 2012 23:00
Guma nu vrea,bomboane nu vrea,cafea nu vrea.....nici somn nu mai am cand ma gandesc ca maine dimineata iar simt miros de canal
activplus2008activ
Postat pe 20 Mai 2012 23:05
ULEI DE MENTA ! ....testat,bun...... explica-i ca e bun contra imbatranirii premature....boli.... poa sa intre pe net sa verifice se gaseste in DM.
Sfatul e pe bune...
Rotty
Postat pe 20 Mai 2012 23:21
Ar mai fi o solutie.... Fa in asa fel,incat sa nu se apropie prea mult de tine.De ce sa demisionezi daca esti multumita cu locul tau de munca ? Sa plece el......sa se spele pe dinti
Rotty
Postat pe 21 Mai 2012 08:20
Multumesc pentru sfaturi,nu stiu cum sa-i zic dar gasesc eu solutie,problema e ca raspandeste miros de la 5 m(fara sa exagerez)pentru moment am crezut ca am eu o problema si mi se pare dar discutand si cu alti colegi am realizat ca am dreptate
activplus2008activ
Postat pe 21 Mai 2012 14:58
mirosul gurii are cateva cauze:
1. o igiena deficitara a cavitatii bucale
2. care deriva din prima, carii multe, cangrenate (parca aveam un medic stomatolog pe aici, poate intervenii)
3. cauze gastrice...
vad ca la primele 2 nu a fost receptiv omu'...nu-ti ramane decat sa uzezi de cauza 3! Discuta cand e prin zona de "unchiul" tau, care a descoperit prea tarziu ca are un cancer la gat, la limba, lla esofag, la ceva... si cum sarmanul, semne avea, ii mirosea respiratia rau, avea papilele gustative inflamate, afte, etc... si ca uite, de asta trebuie sa te cauti cand e ceva in neregula cu mirosul respiratiei, bla, bla... Poate-l apuca pe om frica si va face ceva...macar se duce la un medic si-i zice dansul, de la obraz, sa ia masuri, ca-i groaznic!:))
Coriss_2938
Postat pe 21 Mai 2012 15:05
la masca de gazae... te-ai gandit ????? macar cand e el prin preajma... ! dac el e mai in varsta.... peste 59-62 de ani... s-ar putea ca "supapa" care inchide stomacul cu esofagul, sa nu mai functioneze.... !!!! pregateste-i in fiece dimineatza o limonada cu ceva acid sulfuric in ea... in 2-3 saptamani, scapi de el !!!!! esti cumva acjunta lui ?

si in final.... tot n-am inteles de ce ne ceri noua ajutorrrrrrrrrrrrr ??????? sau.... cum crezi ca noi te putem ajuta ? ciudat.... !

nu tzine, 2983.... (un nume nu poti sa pui.... asa numere, mai uit....?!?) cu acid sulfuric scapa, nu de miros... de shef !!!!!
barboneli
Postat pe 21 Mai 2012 15:24
:)))))) s-ar putea sa-i placa limonada, ca daca are gastrita sarmanul, e deja parfum acidul sulfuric!:)
Coriss_2938
Postat pe 21 Mai 2012 15:26
in general oamenii se mai prind ca e ceva in neregula din priviri, expresii, gesturi, grimase... n-are nici un pic, da' nici un pic de fler... empatie...intuitie... cum vrei sa ii spui?
quasaria
Postat pe 21 Mai 2012 15:51
De la: activplus2008activ, la data 2012-05-21 14:58:51 Multumesc pentru sfaturi,nu stiu cum sa-i zic dar gasesc eu solutie,problema e ca raspandeste miros de la 5 m(fara sa exagerez)

E, cred ca-i teava de esapament draga!....stii ce? mananca si tu ceapa cand se apropie sa-ti vb. si va completati" miroasele"....si vedeti care fuge mai repede
asta-i una din solutii.
A doua ar fi: sa tii ventilatoru in functiune,permanent....

Vezi apoi grimasele...ca poate celelalte simturi, nu-i mai functioneaza....?!
Fss_ssu
Postat pe 21 Mai 2012 19:27
of, ce-mi doresc sa am si eu o asa mare problema
o batistuta imbibata cu parfum, flutur-o pe la nasul cui vrei tu.
Eugenia_
Postat pe 21 Mai 2012 19:35
Este nevoie sa vorbeasca cineva serios cu el,cine este fie mai apropiat de el si isi permite ,fie vorbiti voi cu seful lui.Daca nu cumva este patron,trebuie sa aibe un sef mai mare,suntem in Romania este plin numai de sefi.Este cel mai comic motiv auzit in viata mea ,te cred ca este groaznic ,dar gandeste-te si tu:Onorata instanta va rog,sa dispuneti obligarea paratului la minim 3 periaje zilnice cu periuta pe dinti,plus cheltuieli de judecate constand in spalarea gurii cu apa de gura mentolata,ca suntem las un pas sa facem hepatita cu totii.Cand va fi ziua lui de nastere daca va saruta pe toti,ce faci?
garbo265966
Postat pe 21 Mai 2012 22:01
De la: suparatu_, la data 2012-05-21 19:27:36
De la: activplus2008activ, la data 2012-05-21 14:58:51 Multumesc pentru sfaturi,nu stiu cum sa-i zic dar gasesc eu solutie,problema e ca raspandeste miros de la 5 m(fara sa exagerez)

E, cred ca-i teava de esapament draga!....stii ce? mananca si tu ceapa cand se apropie sa-ti vb. si va completati" miroasele"....si vedeti care fuge mai repede
asta-i una din solutii.
A doua ar fi: sa tii ventilatoru in functiune,permanent....

Vezi apoi grimasele...ca poate celelalte simturi, nu-i mai functioneaza....?!


esti bland, tu !!! mai bine trece direct la usturoi... dar chestia cu ventilatorul nu e rea ! poate iarna e mai nepotrivit, totusi... !
barboneli
Postat pe 21 Mai 2012 22:06
Sefu iti miroase gura! Daca tot ai de gand sa-ti dai demisia poti sa-i zici direct! Ce ai de pierdut?
mitiduk
Postat pe 22 Mai 2012 13:05
De la: garbo265966, la data 2012-05-21 22:01:11Este nevoie sa vorbeasca cineva serios cu el,cine este fie mai apropiat de el si isi permite ,fie vorbiti voi cu seful lui.Daca nu cumva este patron,trebuie sa aibe un sef mai mare,suntem in Romania este plin numai de sefi.Este cel mai comic motiv auzit in viata mea ,te cred ca este groaznic ,dar gandeste-te si tu:Onorata instanta va rog,sa dispuneti obligarea paratului la minim 3 periaje zilnice cu periuta pe dinti,plus cheltuieli de judecate constand in spalarea gurii cu apa de gura mentolata,ca suntem las un pas sa facem hepatita cu totii.Cand va fi ziua lui de nastere daca va saruta pe toti,ce faci?



Mare dreptate ai:Romania asta e cam plina de sefi,nu e firma lui,e un fel de papagal care vorbeste cu seful cel mare non stop la telefon(ne urmareste cred,ce stiu eu)e maxim de arogant si are impresia ca lumea e la picioarele lui.cred ca pana la urma il trantesc tastatura in cap si-l trimit sa se spele pe dinti
activplus2008activ
Postat pe 22 Mai 2012 13:31
De la: barboneli, la data 2012-05-21 22:06:27
De la: suparatu_, la data 2012-05-21 19:27:36
De la: activplus2008activ, la data 2012-05-21 14:58:51 Multumesc pentru sfaturi,nu stiu cum sa-i zic dar gasesc eu solutie,problema e ca raspandeste miros de la 5 m(fara sa exagerez)

E, cred ca-i teava de esapament draga!....stii ce? mananca si tu ceapa cand se apropie sa-ti vb. si va completati" miroasele"....si vedeti care fuge mai repede
asta-i una din solutii.
A doua ar fi: sa tii ventilatoru in functiune,permanent....

Vezi apoi grimasele...ca poate celelalte simturi, nu-i mai functioneaza....?!


esti bland, tu !!! mai bine trece direct la usturoi... dar chestia cu ventilatorul nu e rea ! poate iarna e mai nepotrivit, totusi... !







Poate crezi ca e amuzant dar sa stii ca nu e deloc placut ofteaza foarte mult probabil asta e cauza raspandirii mirosului
activplus2008activ
Postat pe 22 Mai 2012 13:34
Servste-l cu o guma de mestecat!! De cate ori se apropie de tine..intinde-i o guma...si daca nu se "prinde" macar de moment nu-i mai miroase..ouhhhh...gura..
elisabeta_boia
Postat pe 22 Mai 2012 22:51
activplus2008activ Nu trebuie sa iti dai demisia asta ar fi ultima solutie . In primul rand ar trebui stiut daca consuma zilnic alcool ? Daca are pantofi facuti ? Daca are fata luminata sau crispata ? Daca mainele le are ingrijite ? In functie de aceste raspunsuri vei primi cele mai bune sfaturi de la persoanele de pe acest sait . Eu ti-as sugera cateva soluti pe care eu le-as lua : O masca de protectie nazala cu picaturi care sa iti dea un miros placut ( la care sa gasesti diverse motivati si sa o pui la nas cand vine , ca poate isi da seama ) , Un buchet de flori nemuritoare parfumat cu miroas placut si sa nu te deanjeze sau sa te doara capul , O discutie dircta cu acesta intre patru ochi ca poate totusi are bun simt .In plus toate celelalte soluti date de persoanele care au comentat sunt agreabile. In speranta ca nu vam plictisit va urez o zi buna .
Mirajmitu
Postat pe 27 Mai 2012 13:57

Cred ca ar fi nevoie de o Spovedanie la un Duhovnic cu har.
Cred ca ai de lucru mai mult cu tine , de cat cu el.
Asa ca,,,,, incearca mai multe rugaciuni de multumire ,,,,,
O zi buna.
GHEORGHITA
Postat pe 29 Mai 2012 23:07
ladyDY
Postat pe 29 Mai 2012 23:09
Nici nu a inceput bine ziua si tu.... .....parca pe alt topic faceai pe cumintzelul ....aha...pricep...
Rotty
Postat pe 30 Mai 2012 08:50
Rotty...fe�e...fe�e.
Axl_R
Postat pe 30 Mai 2012 08:56
So fi trezit in cort....
Rotty
Postat pe 30 Mai 2012 08:59
F�r� cearceaf...

Ce bine, c� io nu-s serioas�!
Axl_R
Postat pe 30 Mai 2012 09:01
....ori...poate e matematician ...se gandeste la cifre de cum face ochi...
Rotty
Postat pe 30 Mai 2012 09:05
Ce bine c� nici cifrele nu-mi plac... Mai bine primul g�nd dimi

Na, acum fac pe sf�nta... dup�
Axl_R
Postat pe 30 Mai 2012 09:08
Aha!...deci nu erai singur in cort..... ....nebunaticule !!!....
Rotty
Postat pe 30 Mai 2012 09:22
De la: GHEORGHITA, la data 2012-05-29 23:07:14
Cred ca ar fi nevoie de o Spovedanie la un Duhovnic cu har.
Cred ca ai de lucru mai mult cu tine , de cat cu el.
Asa ca,,,,, incearca mai multe rugaciuni de multumire ,,,,,
O zi buna.





Evlaviosule Gheorghita ce sa inteleg din ce ai scris tu?Sa ma spovedesc la un duhovnic bun ca eu am probleme...eu stiu ca mergi la spovedit ca sa scapi de pacate nu de MIROSUL din gura sefului
activplus2008activ
Postat pe 31 Mai 2012 10:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Virginitatea este doar un mit sau o realitate? 134 De la: iulyk_91 3 Octombrie 2012 02:31
Vechiul regim ne-a pedepsit cu viata in comun,.Noul regim ne pedepseste cu "munca pentru degeaba"!. 15 De la: garbo269824 20 Septembrie 2012 21:36
comunicare? 9 De la: Dor_marunt 21 Iunie 2010 18:46
Nedumerire 2 De la: garbo_506925 27 August 2020 07:25
vreau si eu un sfat prietenesc 121 De la: garbo074997 13 August 2010 16:12
Setari Cookie-uri