Loc pentru citate



ce figura esti? mda...eu zic multe...si ..spontan, apoi...le uit

da' n-a fost rea deloc
dor72_
Postat pe 2 Februarie 2013 22:14
bate si vei fi batut. daca primesti o palma, intoarce.i si celalalt pumn.
jeje2011
Postat pe 2 Februarie 2013 22:21


palmei?
dor72_
Postat pe 2 Februarie 2013 22:22
daaa dor, am prescurtat eu prea mult...
jeje2011
Postat pe 2 Februarie 2013 22:35

mai pe scurt: ai...prea scurtat...
dor72_
Postat pe 2 Februarie 2013 22:37
De la: garbo229821, la data 2013-02-02 21:46:04
De la: Eugenia_, la data 2013-02-02 20:56:06'21, in intelepciunea ta....
sari a deschis topicul tocmai pentru ca NU ii plac citatele.
am inteles asta,tocmai am zis ca ea are o fixatie pe teme religioase.nimeni in afara de ea nu se gandeste obsesiv la asta.o fi ca irinuca,totul avea legatura cu barbatii cei puturosi si lenesi o fi si in cazul sharikiz-ei,numai ca la ea e cu citatele biblice

Neata!
Explicatia tocmai ti s-a dat si nu ai inteles din pacate. Da, am deschis acest topicspecial pentru acele persoane care doresc sa dea citate din Bibliei deoarece am observat ca exista persoane care aproape la orice topic, posteaza acele citate fara sa le mai si explice si fara sa aiba legatyra cu topicul respectiv.
Poti cauta ca sunt destule topicuri de genul acesta in care vezi citate si mai ales ca se si "reciteaza" singuri pe o pagina intreaga, lucru care face citirea anevoioasa si greu de urmarit.
İn plus, nu este asa cum zici tu ca eu sunt cu citatele din Coran, arata-mi macar un link in care am dat citat dib Coran si atunci te cred.
Nu am nimic cu ceikalti care nu au aceeasi credibta ca si mine, lucru demonstrat prin faptul ca am prieten, buni crestini si chiar atei.
Daca tu zici ca ma cunosti si ai apreciat ca sunt maniaco-compulsiva obsesiva religios, indrazneste si uita-te peste blogul meu (nu vreau sa ii fac reclama sa stii) si nu vei vedea nici o remarca impotriva crestinismului.
Deci, revin cu o conluzie, am decis sa le fac topic separat pentru a-i ajuta sa se exprime liber pe tema care le place.
İnteles?
Sarikiz
Postat pe 3 Februarie 2013 10:08
De la: garbo229821, la data 2013-02-02 20:38:49sharikiz sta acum cu citatele din coran cu sufletul la gura,numai ca nu are cu cine sa se ia la tranta se pare....nu stiu ce topicuri citeste ea,dar eu rar am dat peste citate din biblie,doar igerasulluptator si poate inca vreo doua muste ratacite au fixatii religioase

Nu stau cu sufletul la gura cu citatele din Coran, pentru ca nu am facut asta niciodata. Nu imi impun religia in fata altora si nu ma laud cu asa ceva. Daca nu stii ce topicuri citesc eu, este grav sa afirmi ceva ce nu stii. Dar asa ma urmaresti sa vezi ce fac. Asta tot obsesie compulsiva se numeste, nu? Din partea ta.
Daca zici ca vreau sa ma iau la tranta cu cineva, nu o fac pentru ca sunt o fire pacifista. Sper ca vei cauta sa vezi ca i-am luat apararea chiar si ingerasului pentru ca mi-am dat seama ca sufera. Acum am vazut ca tu nu stii sa ai prieteni, si acest lucru este foarte grav pentru ca lovesti pe toti cu cuvinte care nu isi au rostul.
Sa retii, nu imi plac citatele la locul nepotrivit si fara sa fie comentate sa intelegem cu toii ce se dosreste de fapt prin acele citate. Ce cauta citate sa fie pusa de exemplu la crasma ? İmi poti da o explicatie te rog? Plsu alte randuri de citate de nu intelegi nimic pe pagini intregi ?
İti doresc numai bine. Apropo, mai am alt blog in care scriu poezii si iar nu sunt cu tenta religioasa. Pana la urma inclin sa cred ca tu ai avea o astfel de manifestare maniacala urmarind persoane ceea ce fac.
Deci aici o sa fie locul pentru citate si gata, eu nu iti mai raspund. Daca doresti sa vorbesti cu mine, o poti face pe alte topicuri de gen discutii libere, sau poti sa deschizi unul in care sa ne inviti sa discutam (nu sa ne certam ca nu este frumos).
iti doresc o duminica linistita si plina de iubire !
PS Dupa cum ai observat, a postat cineva citate aici si nu am zis nimic, da?
Sarikiz
Postat pe 3 Februarie 2013 11:08
Sarikiz, citate n-am - da' pot sa postez spells? D'alea cu gaini negre?
quasaria
Postat pe 3 Februarie 2013 11:42
Gaina Iuliei Albu?!
LLisa
Postat pe 3 Februarie 2013 12:11
habar n-am cine e aia.
quasaria
Postat pe 3 Februarie 2013 12:16
e o oabla snoaba, care din lipsa de creier, si suferind de nebagare in seama, a inceput sa umble cu o gaina dupa ea, pe strada si nu numai...!

http://www.libertatea.ro/detalii/articol/iulia-albu-mandra-gaina-companie-face-oua-doua-zile-mancam-430344.html

http://dreptlatinta.kanald.ro/Noutati/Iulia-Albu-intrece-orice-limita-Si-luat-GAINA-care-insoteasca-evenimentele-mondene-VIDEO/

probabil vrea sa demonstreze ca nu e singura pe pamant... ca ea si sora ei se inteleg minunat! din pacate doar una face oua... cealalta papa oua si face umbra pamantului degeaba... dar nu e foarte grav, pentru ca la cat e de schiloada, si umbra e firava, e mai grav ca polueaza solul cu prezenta ei!
heartbit
Postat pe 3 Februarie 2013 14:02
Mersic Bitule. am aflat si eu in sfarsit cine-i Iulia cu pricina,ce se plimba cu gaina
Rotty
Postat pe 3 Februarie 2013 15:14
De la: heartbit, la data 2013-02-02 01:16:50pusesem si eu un citat aici... pffff si pe asta mi l-au sters... si nu era deloc obscen...
oare ce a avut cu el... ca nu faceam deloc puncte ...
era doar un citat si nimic mai mult!



cum naiba poate sa fie "obscen" un citat din Biblie.... ???? asta nu inteleg ! mai incearca Bit..... eu cred ca astia de la garbo sterg automat o postare din 17......
barboneli
Postat pe 3 Februarie 2013 15:17
De la: dor72_, la data 2013-02-02 21:38:44trecutul insemnand "voua a" dat = v-a dat, de la
Perfectul compus
Elementele componente ale perfectului compus sunt formele de prezent indicativ ale verbului a avea specializate ca verb auxiliar și participiul invariabil al verbului de conjugat.
am c�ntat / v�zut / b�tut / zis / iubit / cobor�t
ai c�ntat
a c�ntat
am c�ntat
ați c�ntat
au c�ntat

iar pentru viitor,

Viitorul
Acest timp are trei tipuri formale. Primul, folosit �n limba literar�, se constituie din formele de prezent indicativ specializate ca verb auxiliar ale verbului a vrea și infinitivul verbului de conjugat:
voi c�nta / vedea / bea / zice / iubi / cobor�
vei c�nta
va c�nta
vom c�nta
veți c�nta
vor c�nta


buna dor... !!! chiar canti ? ne canti si noua ceva... indiferent la care timp, conjugare... !!! eu unul prefer la participiu... !!!
barboneli
Postat pe 3 Februarie 2013 15:24
Barbo de unde stii ca citatul era din Biblie ?
Rotty
Postat pe 3 Februarie 2013 15:24
De la: dor72_, la data 2013-02-02 21:45:49ba deloc, iubito
dar trebuie sa intru si io cumva in vorba, nu?

doar nu crezi ca iti dadeam tie aceste exemple

betty, nu e scrierea noua..e aia de la facerea lumii...neschimbata


vorbesti serios.... chiar de la facerea lumii..... ???? uite ca asta n-o stiam !
barboneli
Postat pe 3 Februarie 2013 15:26
De la: jeje2011, la data 2013-02-02 22:21:57bate si vei fi batut. daca primesti o palma, intoarce.i si celalalt pumn.



zau... ??? eu n-am inteles ! pumn sau obraz... ca palmele se dau (stiu, in unele cazuri si pe fese...) de obicei pe obraz....
barboneli
Postat pe 3 Februarie 2013 15:30
De la: Rotty, la data 2013-02-03 15:24:32Barbo de unde stii ca citatul era din Biblie ?


citatul cui... al lui Bit ? pai eu am incredere in el..... daca a zis el citat...
barboneli
Postat pe 3 Februarie 2013 15:34
Si daca era din cartea de bucate ?
Rotty
Postat pe 3 Februarie 2013 15:38
De la: quasaria, la data 2013-02-03 11:42:23Sarikiz, citate n-am - da' pot sa postez spells? D'alea cu gaini negre?

Neata ! Vrei sa ma certe iar persoana? Am zis ca nu mai scriu pe aici. Voi daca vreti, puteti sa dati ce citate vreti, dar aveti grija sa va nu catalogheze si pe voi ca obsulsivi. Va pup.
Sarikiz
Postat pe 3 Februarie 2013 17:25
De la: Rotty, la data 2013-02-03 15:38:48Si daca era din cartea de bucate ?



... ntz....nici de acolo nu poate fi ceva obscen !!! ai pus tu asa ceva in mancare vreodata... ??? singurele care ar putea fi, totusi... sunt ori de la bou ori de la porc !!!
barboneli
Postat pe 3 Februarie 2013 18:43
De la: Sarikiz, la data 2013-02-03 17:25:11
De la: quasaria, la data 2013-02-03 11:42:23Sarikiz, citate n-am - da' pot sa postez spells? D'alea cu gaini negre?

Neata ! Vrei sa ma certe iar persoana? Am zis ca nu mai scriu pe aici. Voi daca vreti, puteti sa dati ce citate vreti, dar aveti grija sa va nu catalogheze si pe voi ca obsulsivi. Va pup.



auzi... tu lasa-te de goange si scrie ce vrei cand vrei.... ce inseamna ca te cearta persoana... ??? nu stiu despre cine e vorba, dar tu ai deschis topicul, tu il inchizi... sau comentezi ! eiiii asta-i buna.... !!!
barboneli
Postat pe 3 Februarie 2013 19:00
Doar nu o fi scris despre din alea de porc
Rotty
Postat pe 3 Februarie 2013 19:18
De la: Rotty, la data 2013-02-03 19:18:40 Doar nu o fi scris despre din alea de porc


mai stii... ???? intreaba-l... !
barboneli
Postat pe 3 Februarie 2013 20:24
De la: Sarikiz, la data 2013-02-03 17:25:11
Neata ! Vrei sa ma certe iar persoana? Am zis ca nu mai scriu pe aici. Voi daca vreti, puteti sa dati ce citate vreti, dar aveti grija sa va nu catalogheze si pe voi ca obsulsivi. Va pup.


ah, dar cit as fi de marcata sa ma considere careva OBSULSIVA!
Iar in ce priveste pisi cu gaina am o nedumerire: rasa gainii e LouLou de la Fraise sau asa o cheama pe gaina, LouLou de la Fraise?
Ca sa stiu daca e de bonton - sa imi botez si eu pasarile care se gainatzeaza pe acoperis Louis Vuitton de Cacharel... si Pearl de Gaultier, ca sint doua!
quasaria
Postat pe 4 Februarie 2013 07:23
aoleu muica! asa-i modern? da cum sa tin io minte tot stolu-mi ce-mi zburda prin mansarda-mi batuta de vanturi?

si cum le numesc?
pasarica 1
pasarica 2......

za problem de unde incep numaratoarea? ca ele se tot invart
Eugenia_
Postat pe 4 Februarie 2013 19:09
Rotty
Postat pe 4 Februarie 2013 19:13
De la: Eugenia_, la data 2013-02-04 19:09:47
za problem de unde incep numaratoarea? ca ele se tot invart


le pui cite o eticheta, care sa fluture in vint.
De firma.
quasaria
Postat pe 4 Februarie 2013 20:36
Etichetele sau vantul ?
Buna Q Nici un tren nu ti-a stricat gradina ?
Rotty
Postat pe 4 Februarie 2013 20:48

l-am asteptat pe ghita degeaba.... cu cafeaua calda. I-am zis si cum ma cheama, m-am si prezentat frumos, si tot degeaba!!!

pasarile nu vintul! Daca n-am gaintatz Louis Vuiton pe acoperis, nu ma mai baga vecinii in seama... lumea snoaba pi shentru city!
quasaria
Postat pe 4 Februarie 2013 20:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
capra vecinului? 20 De la: office_salinasusesi_ro 13 Septembrie 2010 23:19
15 August Adormirea Maicii Domnului 4 De la: fleurdelis 15 August 2010 14:02
URSULETZUL LIVIU 34 De la: garbo_13807 2 Februarie 2014 19:46
PARCAREA MASINILOR PERSOANELOR CU HANDICAP 78 De la: Gabriela_Apostol_1 19 Martie 2015 18:53
Rasu` plansu` 304 De la: ufishor 12 Iunie 2013 08:29
Setari Cookie-uri