cer un sfat

"Si sa ii spui ca nu iti convine sa aiba aventuri."


asta e cel mai interesant sfat de pina acum. Poate femeia se gindea ca iti convine...
N-am nimic impotriva comunicarii, dar... n-ar trebui sa aiba o logica, totusi?
quasaria
Postat pe 20 Mai 2014 13:51
Sunt anumite femei sau barbati care le place in acest mod sa se joace cu sufletele de langa ei. Am trait aceasta experienta. Stiu, ai dorinta de razbunare, de multe ori m-am gandit ca roata se va intoarce, Dumnezeu este sus si vede... Pentru ceea ce a facut, intr-o zi , ea isi va da pumni in crestet ca de ce x-ulescu a parasit-o si a aflat ca avea alte relatii... va simti durerea in suflet, asa cum ai simtit-o tu acum.

Cu astfel de oameni e bine sa te feresti... Nu mai da totul de la tine asa de repede, sunt multe care profita de bunatatea altora si in gandul lor "eh si prostul asta imi da si bani, imi cumpara x si y, cum ii zic eu, aia imi face ... imi cade la picioare imediat!"
Elena_
Postat pe 21 Mai 2014 11:44
da pai nici femeile nu au fost serioase nici pe timpul bunicile noastre..poate ca se culcau doar cu un singur barbat dar si ele erau curve din alte puncte.
poate ce si de aceea barbatii si-au batut joc de ele si le-au facut feministe..

daca femeile ar fii fost cinstite si apoi sa isi impuna punctual de vedere poate ca barbatii ar fii fost mai toleranti,dar nici ele nu au fost de incredere adica sa se straduie sa mearga pe drumul drept apoi sa se impuna cu lucrurile care le afecteaza,,,si au stiut..ca este bine sa fii un om drept dar le-au fost lene...Nedreptatea a existat de cand este lumea..
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 22 Mai 2014 16:45
nu trebuie sa te razbuni nici sa te lasi calcat in picioare. Pur si simplu UIT-O. Va fi dificil dar nu imposibil Orice s=ar intampla viata merge inainte.
pirania_1960
Postat pe 25 Mai 2014 12:19
o femeie care tine la un barbat nu umbla sa profite de el..Sau si invers un barbat care tine la o femeie nu umbla sa profite de ea..nici fizic si nici material si nici emotional..

dar cum toata lumea este un hot,,si femeile si barbatii..
la barbate nu le plac femeile corecte pt ca nici ei nu sunt corecti..

daca pretinzi corectitudine de la un barbat zic ca cica femeia este feminist si vrea egalitate..

iubirea nu exista..ci exista doar faptul ca oamenii isi deschid inima fara sa foloseasca ratiunea..

cand un barbat sau o femeie isi deschide inima cuiva fara ratiune nu inseamna ca este iubire..ci este doar ignoranta,

ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 25 Mai 2014 21:21
De la: ingerasulcumintesiluptator, la data 2014-05-25 21:21:41o femeie care tine la un barbat nu umbla sa profite de el..Sau si invers un barbat care tine la o femeie nu umbla sa profite de ea..nici fizic si nici material si nici emotional..

dar cum toata lumea este un hot,,si femeile si barbatii..
la barbati nu le plac femeile corecte pt ca nici ei nu sunt corecti..
asa ca si femeile prefer sa fie un hot decat sa li se spuna feminist..
daca pretinzi corectitudine de la un barbat zic ca cica femeia este feminista si vrea egalitate..

iubirea nu exista..ci exista doar faptul ca oamenii isi deschid inima fara sa foloseasca ratiunea..

cand un barbat sau o femeie isi deschide inima cuiva fara ratiune nu inseamna ca este iubire..ci este doar ignoranta,

ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 25 Mai 2014 21:25
e de 4, 5 ani in italia .are alte relatii.............e clar acea poveste de dragoste dintre voi nu mai e.............lasa orgoliul, respira adanc,priveste in jur si fa ti o idee .cu cine poti incepe o noua poveste de dragoste..........tinand cond ca in prima ai dat gres, obligat ai si invatat multe din greselile de pana acum ..........inainte dragul meu. viata este frumoasa dar si fff scurta , nu ti pierde timpul ..........vei descoperii ca a 2 poveste este mult mai frumoasa ca cea tocmai pierduta......mult succes
fila
Postat pe 2 Iunie 2014 22:35
eu iti spun cu maturitatea si experienta de viata pe care le am, sa nu te arunci intr-o alta relatie doar ca sa fii cu cineva si sa nu fii singur ! incepand asa curand alta relatie, vei cauta in noua cucerire trasaturile celeilalte ... mai bine da-ti un timp , fa o evaluare ce a fost bine dar nu uita si ce a fost rau !incearca sa nu repeti aceeasi greseala si daca vrei sa ma asculti pune mana si citeste carti de dezvoltare personala ... se gasesc multe acum si ai de unde alege !succes !
garbo_19362
Postat pe 2 Iunie 2014 23:04
timpul trece, incearca sa te desprinzi de aceasta relatie. nu mai face cadouri pompoase, o floare cred ca e de ajuns. distreazate viata merge inainte , nu te mai plange. mai sint destule fete .
lllorena
Postat pe 3 Iunie 2014 06:17
intr-o relatie dintre un barbat si femeie,nu trebuie sa existe compromise,,ci trebuie sa existe cooperare..

cel putin la mine mie nu imi place sa imi bat joc de nimeni,,dar nici altii sa nu isi bata joc de mine.

in societate mai exista si anumite compromise dar sa nu fie imorale.
daca nu imi convine ceva cauti altceva
ingerasulcumintesiluptator
Postat pe 6 Iunie 2014 22:17
sincer, ce simti tu dupa experienta asta nereusita, ce VREI de la tine, de la viata ? fara "ea" in peisaj ! daca esti asa cum zici, sigur in tine vei gasi puterea, maturitatea, intelepciunea sa mergi mai departe, mai multa atentie pe viitor, tatoneaza bineeee terenul, calcal, vezi e nisip sau beton, in viata e bine de stiut cu cine pleci la drum, inca ceva, numai pune totul pe tava, poate nu merita ! fi atent la detalii ... bafta,
OrhideeMery
Postat pe 14 Iunie 2014 22:48
Se zice ca daca-ti pica dragostea pe un rht te face sa-l aperi de muste. Dragostea n-are ratiune. Uita si mergi mai departe. Razbunarea si alte alea nu servesc la nimic. De ce n-are nici un rol. Faptele conteaza. Las-o, treci mai departe si uit-o. Dar uit-o cu adevarat, nu la modul - daca apare iar te intorci la ea ca un catelus in lesa. Hai. Fii si tu odata barbat si fa ce trebuie!
Injineru
Postat pe 28 Iunie 2014 00:33
Alooo! Ingerasul... cuminte si asa si pe dincolo... In dragoste compromisul n-are ce cauta. Nici macar social. Cred c-ai gresit adresa. "Love means you never have to say I'm sorry!". Daca ai mai putin de-atat, las-o jos si ia-o de la capat.
Injineru
Postat pe 28 Iunie 2014 00:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu leu ...el gemeni ?!? 27 De la: alanna 16 Ianuarie 2012 13:05
cadouri pentru cei dragi 1 De la: garbo011360 10 Noiembrie 2010 17:01
pastile Breast Active 3 De la: levinta_laura 27 Ianuarie 2015 12:35
Dupa 22 de ani Romania este condusa de prostituate si un Guvern de infractori 11 De la: suparatu_ 26 Februarie 2012 20:49
relatia sagetator-berbec 1 De la: groene_ogens 21 Ianuarie 2011 23:16
Setari Cookie-uri