Sotul meu a incercat sa abuzeze de fiica mea. Sa il iert?

Dupa o copilarie si o adolescenta nefericita, a urmat o casnicie si mai nefericita. Bine a spus cine a spus ca alegerile prost facute se platesc in viata. Pentru a scapa de un tata alcoolic si de o mamma dezinteresata (o pot numi mama doar din punct de vedere fiziologic), m-am casatorit. Am dat din pacate peste un barbat, copia identica a tatalui meu. Desi aveam un copil cu el si bani mai putini ca niciodata, am decis sa ma rup de abuzurile si de iesirile sale violenta. Pentru binele meu si al fetitei mele, am incercat sa o iau de la capat. Ne-am mutat in alta parte, stateam cu chirie si banii abia ne ajungeam... Am cunoscut apoi un barbat minunat care pentru prima oara a adus linistea si pacea in viata mea. Se purta frumos cu mine si cu fetita mea, ne-a oferit ajutorul sau si din punct de vedere financiar. Pentru prima oara, am crezut ca soarele a rasarit si pe strada mea. Intr-o z insa fetita mea a indraznit sa-mi spuna ca taticul ei 2 (asa ii spune)o mangaie in anumite zone. Nu am stiut ce sa cred pana cand intr-o zi m-am intors de la serviciu si l-am gasit deasupra patului, incercand sa-mi dezbrace fetita. Am inlemnit. Nu as accepta ca nimeni sa faca rau fetitei mele, insa sunt dependenta de el financiar si nu stiu cum ne-am descurca fara el.. Sa il cred cand spune ca nu o sa se mai repete?
rodica2
Postat pe 1 August 2008 14:07
Da-l pe mana politiei si ia-ti 7 job-uri pentru a te intretine! Nu ramane cu el din dependenta financiara! LUCRURILE VOR DEGENERA. Stiu ca te doare cumplit dar fii foarte ferma. Uita ca exista acest monstru! Vei regreta amarnic daca ii dai aceasta sansa!
gianiblue
Postat pe 1 August 2008 14:11
Stii ce-as fi facut eu, l-as fi batut tu-i gura mamei lui,ori eu ori el.Pleaca cat poti de repede, muncestii fii cu picioarele pe pamant tu, si da-i dracului ca toti barbatii sunt tampiti.
emagl
Postat pe 5 August 2008 09:36
Doamne fereste!Ca mare-i gradina lui Dumnezeu!Se mai pune problema sa-l ierti?Este doar un copil.Si-i al tau. Eu am doua fetite,dar daca as vedea asa ceva,cred ca l-as fi omorat.Da-l dracului cu banii lui cu tot.Cum il vei mai putea suferi in preajma ta.Trebuia sa-l fi lasat de mult.........Uite-asa nistre monstri pozeaza in chip de...oameni minunati.
laura_bella36
Postat pe 5 August 2008 10:10
rodica, si-ti mai pui astfel de intrebari ? tu gandesti?
si_totusi
Postat pe 5 August 2008 11:10
nu ai la ce sa te mai gandesti in situatia asta...pleca cat mai departe de el ... atunci cand se va intampla nenorocirea ca monstrul sa isi termine ce a inceput o sa regreti ca nu ai plecat atunci cand ai avut ocazia..take care.
andda85
Postat pe 6 August 2008 14:38
Pt. Rodica 2.
Doamne...Cum poti sa te gandesti la iertare?Am incercat sa stau deoparte... dar nu m-am mai putut abtine!Alunga-l din viata voastra, nu-ti mai obliga copilul sa-si incruciseze pasii prin casa cu cosmarul eiIa viata in piept si fa ceva pt. tine si copilul tau...
maria2maria
Postat pe 7 August 2008 06:12
Femeieeeee!!!!Esti nebuna???Tu nu gandesti!!
Tu nu vezi ce se intampla in lumea asta din cauza nenorocitilor astora??E un animal,nu barbat!!Gandeste-te la fetita ta...ca va creste si....
Nu totul sta in bani,mai ia un job,fa ceva dar nu mai sta cu monstrul!!!
lilitunder2000
Postat pe 8 August 2008 09:03
Femeieeeee! Tu esti sanatoasa????????????La politie direct.Vrei sa-ti nenorocesti copilul cu mana ta?Cum iti poate trece prin cap asa ceva?"Sa il iert"??????Esti mai bolnava decat el!
bejweled
Postat pe 8 August 2008 10:33
TREZESTE-TE :TIPUL E OBSEDAT SI ODIOS!...CRED K BRASOVUL E PLIN DE NEBUNI SI CRIMINALI LIBERI :VEZI CAZUL ELODIEI,AL CELOR 2 FETE UCISE LA BV.,AL CELOR 2 FARMACISTE UCISE AKU 2 ANI,ETC..BLEAHHH!

Postat pe 8 August 2008 23:47
Doamnelor,
Nu va mai agitati! Intre timp, doamna Rodica are alte preocupari:


Asa ca, doamna rodica2, pentru unghiile dvs exfoliate, vorbiti cu fiica dumneavoastra sa accepte avansurile lui "taticu 2". Va intelege ea mai tarziu ce importante sunt niste unghii frumoase pentru o femeie.
Cred ca domnul din imaginea alaturata ar dori sa ia niste lectii de cinism de la dumneavoastra.
Ecoul
Postat pe 10 August 2008 13:59
De la: Ecoul, la data 2008-08-10 13:59:23Doamnelor,
Nu va mai agitati! Intre timp, doamna Rodica are alte preocupari:


Asa ca, doamna rodica2, pentru unghiile dvs exfoliate, vorbiti cu fiica dumneavoastra sa accepte avansurile lui "taticu 2". Va intelege ea mai tarziu ce importante sunt niste unghii frumoase pentru o femeie.
Cred ca domnul din imaginea alaturata ar dori sa ia niste lectii de cinism de la dumneavoastra.


nu observasem ai dreptate. cum sa lasi ghearele sa se exfolieze pentru niste chestii asa de putin importante?
si_totusi
Postat pe 10 August 2008 14:21
si peste tot se vorbeste de obsedati sexuali si au perfecta dreptate, dar acest gen de femeie cum s/o numi? obsedata de frmusetea unghiilor? nu pot sa cred ca exista o asa mama
dana1366
Postat pe 10 August 2008 23:26
DOAMNA , RODICA,, CRED CA AR FI BINE, SA TERMINI CU EL..CA TOT VA INCERCA ORI ACUM ORI MAI TARZIU..ACUM DEPINDE DE TINE CE EDUCATE EAI DAT FETITEI TALE..?
gogu1938
Postat pe 11 August 2008 10:02
am trait sa o vad si pe asta,adica sotul ei se da la fetita ei si ea se ingrijoreaza de unghii??????????????????????
femeie,esti cu capul,fetita ta v-a fi marcata toata viata de aceasta intamplare,de ce ai mai facut-o?????????pt ce traiesti,daca nu pt ea?dumnezeuleeeeeeeeeeeeeee maaaaaaare,cate femei si barbati isi doresc copii,si astia care au isi bat joc de ei..............
simonaene29
Postat pe 11 August 2008 13:36
Nu,sa nu-l crezi.Nici n-ar mai trebui sa stai pe ganduri cand este vorba da asa ceva.Cred ca fata ta este mult mai importanta decat orice si in asemenea situatii ar trebui sa nu ne gandim la situatia financiara.Am si eu o fata,are 14 ani.Spui ca doar a incercat si ti-a promis ca nu o sa se mai intample dar daca a doua oara se va intampla cum o sa-ti privesti copilul in ochi?Daca nu o protejezi tu cine oare ar trebui?
andrada25ri
Postat pe 11 August 2008 14:50
sincer m-ai socat,n-ar trebui sa ierti nici daca ar fi tatal biologic si scuza-ma dar chestia cu "depind de el financiar"e o scuza jalnica.
andrada25ri
Postat pe 11 August 2008 14:57
Doamne...citesc si ma cutremur...eu zic sa faci ceva pana nu e mult prea tarziu..iaca un articol care poate te va mai aduce la realitate un pic!

http://initiativa-mamelor.blogspot.com/2008/08/copiii-disparuti-o-problema-reala.html
nicol35
Postat pe 11 August 2008 16:48
Doamne Dumnezeule e strigator la cer,am innebunit cind am citit,cum pot sa-ti treaca prin cap asa ginduri nu inteleg,zici ca te gindesti ca iti ofera o situatie financiara mai buna,pai si noi cei de aici ce sa intelegem,ca te intereseaza banii mai mult decit propiul tau copil,ca ii distrugi complect toata viata,de ce ai mai facut copil daca nu esti in stare sa-l cresti asa cum se cuvine ca sa-l chinu-i iti spun eu,n-ai pic de inima,mai ai si tupeul sa postezi aici ca sa-te condamne lumea,tu ce credea-i?dupa cum gindesti sigur creier prea mult n-ai asta ai dat dovada aici iar mama nici nu meriti sa fi numita pt ca nu esti,eu te-as calca in piciore pina te-ai trezi la realitate in toata situatia asta tu esti singura vinovata,auzi sa-l ierti cum draq sa-l ierti pai asta e animal ca om nu-l pot numi altfel obsedat sexual,unde l-ai gasit sigur nu ti-a luat mult,da-l pe mina politiei ce mai astepti.......nici nu mai pot scrie de nervi ce am cind vad ca din pacate pt noi mai exista si astfel de specimene

Postat pe 12 August 2008 01:40
tatal alcoolic... mama dezinteresata... sotul "copia identica a tatalui"... => sotul = alcoolic.

Iti "refaci" viata... zicand "depind de el financiar"...

MERGI LA UN PSIHOLOG! el poate sa te ajute... nu noi pe forum...

Nu pot sa cred ca e reala povestea!!!!!!!!!
Asa sa gandeasca o mama de copil???
Angelli
Postat pe 12 August 2008 02:24
Nu stiu ce ai fi dorit sa auzi de la noi dar eu atat pot sa-ti spun:esti la fel de dezinteresata ca si mama ta.Ce,tu nu esti in stare sa muncesti sa-ti intretii copilul,preferi sa stai cu mana intinsa indiferent de ce i-ar face "sotul tau" fetitei tale?Nici macar nu ai crezut copilul atunci cand ti-a spus ca se intampla ceva,a trebuit sa vezi tu cu ochii tai si tot iti mai pui intrebari daca sa-l lasi sau nu!Femeie esti mama!,bani sunt un zero absolut atunci cand e vorba de sanatatea fizica si psihica a copilului tau.O sa-ti fie greu cu banii la inceput dar mai bine sa suferi de foame si frig decat sa-ti supui copilul unui asemenea pericol.
marianarascanu
Postat pe 13 August 2008 23:17
Pentru Angelli,
Mi se pare extrem de normal sa se mearga la psiholog.Prima intrebare pe care trebuie sa o puneti acestuia, este ce salariu are, si in ce masura, poate sa faca fata la o familie numeroasa ca a Dvs.Pentru mai multa siguranta, sa-l intrebati, datele cand ioa avansul si lichidarea, ca sa puteti sa va programati cheltuielile curente.

Postat pe 14 August 2008 08:25
ecoule esti cel mai tare! cum ai gasit-o? din lipsa de subiecte se mai si inventeaza unii utilizatori de echipa; azi vin cu o problema ca dependenta de drogur, acelasi utilizator maine poate zice ca are un amant si nustie ce sa faca , poimaine vrea untratament pentru candidoza...
sa traim bine!
ocsa
Postat pe 14 August 2008 18:00
scuze pentru ortografie; tastatura-i de vina
ocsa
Postat pe 14 August 2008 18:03
Doamne fereste. Lasa banii, chiar si pe strada daca stai macar esti tu cu fetita ta cum adica sa ramai cu el doar pentru ca depinzi financiar? eti poti lua 2-3 joburi fetita poate merge la gradinita sau la scoala, si te poti descurca. Stiu ca poate in acest moment nu stii ce sa faci iar noi aici fiecare ne dam cu parerea dar gandeste-te bine la ce iti va spune fetita ta cand va creste, gandeste-te cum va creste si la cum isi va creste ea la randul ei copii. Banii sunt ochiul dracului dar asta nu inseamna ca trebuie sa renuntam la demnitatea noastra, doar pentru asta. Sper sa mai avem vesti de la tine.Multa intelepciune.
hazliamaria2
Postat pe 14 August 2008 18:32
eu una am o singura dilema: ce o sa se aleaga de fetita aia cand o creste? o sa ajunga tot ca maica-sa, sa se marite ca sa scape dintr-o casa in care sotul maica-sii o molesteaza, sa se marite ca scapare si sa perpetueze modelul de decelerata?
vorbeste de o mama dezinteresata, si mama doar fiziologic. dar tu ce sufletu' tau esti, draga mea, daca mai stai in cumpana daca sa crezi sau nu copilul si daca sa actionezi sau nu pt securitatea lui. inteleg ca ti-o fi ...... mai draga decat viata si viitorul fiicei tale. macar ai grija ca data viitoare cand iti mai scoti fundul la mezat ca sa iti cresti copilul sa o faci in conditii ceva mai sigure, nu ca de data asta... revino-ti! ca femei de genul asta pun bazele societatii de tate si de abuzivi, care este... care "iarta".

Postat pe 14 August 2008 19:12
draga mea, doar de curiozitate: cati are fetita ta daca tu ai "doar" 44 de anisori? m-a intrigat aspectul asta. intreb in ideea ca, daca datele tale si "problema" nu sunt false, poate ar fi mai util sa iti raspunda niste femei la fel de "coapte" si cu aceeasi mentalitate, a perseverentei in indolenta si autodistrugere, nu multimea de oameni radicali si hotarati care se gandesc cu prioritate la copil, cum e si firesc. e greu sa pui in balanta propriul confort cu siguranta copilului, probabil. desi la varsta ta ar trebui sa rostesti clar si raspicat ce ai de facut, nu sa iti creezi false dileme. sau poate oi exagera eu, mai stii...

Postat pe 14 August 2008 19:21
aloooooooooooooooooo,d-na Rodica,mai sunteti cu noi?sau ati inceput al doilea serviciu?Doamne ajuta!......
simonaene29
Postat pe 15 August 2008 15:41
Sunt situatii cand iertarea devine o crima.Iar noi, complicii ei.

Postat pe 15 August 2008 23:55
A ierta este omeneste , dar in acest caz NU, MAI BINE MUNCESTI MAI MULT , DAR NICIODATA SA NU ACCEPTI O ASFEL DE RELATIE , DACA FATA TA DORESTE RELATII SA FIE , DAR CU TINERI DE VARTA EI NU CU TATAL 2. Iar lui sa-i fie rusine ca poate privi cu alti ochi o relatie este totusi sotul tau.
ICAA
Postat pe 19 August 2008 08:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diferenta mare de varsta??? 22 De la: marimari 8 Martie 2009 22:15
cum este sexul dupa 30 de ani? 177 De la: brasoveank 14 Mai 2009 16:30
Andrei Gheorghe da la toti... 15 De la: iasomia 16 Octombrie 2009 12:21
Sunt insarcinata si sotul meu vrea sa divorteze 168 De la: garbo_415173 31 Ianuarie 2016 13:54
Sunteti rele 19 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 12:41
Setari Cookie-uri