CLUBUL MICROBISTILOR!!!

De la: superbus, la data 2009-04-05 21:02:42Dupa ultimele rezultate ale nationalei....3 infrangeri jenante cu Lituania, Serbia si Austria , ma asteptam ca incompetentul asta de pitzi sa isi dea demisia!! Dar de unde atata bucurie?! Nu are pic de onoare! Asteapta sa fie demis...sa ia aia 600.000 de mii de euro,clauza de reziliere a contractului!!
Dupa ce a pierdut in halul asta,in proportie de 80% fiind vina lui, ar fi trebuit sa isi dea demisia..si sa se ascunda in congo! Aroganta ,incompetenta si nerusinarea lui nu au limite!!! Inca nu am mai vazut asa ceva!!!Aici e si vina federatiei, care nu i-a pus clauza de demitere in caz de esec!! Astept as fie demis saptamana asta...pt binele fotbalui romanesc!!!



nu-i asa ca rednic era bun de nationala!? sau andone!!
garbo000505
Postat pe 6 Aprilie 2009 22:31
garbo..005...in sfarsit ai zis si tu ceva constructiv!!! da...ar fi fost buni si Rednic si Andone!! asta daca aveau minte aia de la federatie! pitzyponcul asta trebuia zburat dupa euro pt. ca nationala a avut o evolutie jenanta!si asta doar datorita lui! e tare limitat in aproape toate domeniile !doar la jocurile de noroc e as!
superbus
Postat pe 7 Aprilie 2009 19:42
oricat l-ai masacra pe piti, nu uita ca el fu cu ultimile doua calificari la turnee.
din pacate , nu poti turna fotbal in bocanci celor platiti cu jde mii de euro si care uita ca nationala e o datorie de onoare.
iar intrebarea o pusei sa vad daca intradevar te preocupa fotbalu' sau doar ai desschis acest topic sa preamaresti dinamo. se pare ca e valabila ultima parte!
garbo000505
Postat pe 7 Aprilie 2009 20:41
De la: garbo000505, la data 2009-04-07 20:41:39oricat l-ai masacra pe piti, nu uita ca el fu cu ultimile doua calificari la turnee.
din pacate , nu poti turna fotbal in bocanci celor platiti cu jde mii de euro si care uita ca nationala e o datorie de onoare.
iar intrebarea o pusei sa vad daca intradevar te preocupa fotbalu' sau doar ai desschis acest topic sa preamaresti dinamo. se pare ca e valabila ultima parte!



pitzy a avut bulan cu carul!!! la prima in 1999 tin minte meciul cu portugalia de la ei!!! ne-au dominat categoric! am stat cu fundul in poarta,ocazii peste ocazii!! prindem un contraatac,prin minutul 89-90, fault..lovitura libera si gol Dorinel Munteanu!!

in campania pt 2008 iar bulan in meciul retur cu Olanda de la Constanta!frig,vant,teren aiurea,gol din ofsaid Goian !!

ideea e ca nu am vazut nimic deosebit la tactica lui pitzy!! doar vechea tactica cu aparare cu fundul in poarta,"parjolirea ogoarelor,otravirea fantanilor"" si contraaatac !! nimic organizat!nimic ofensiv!!jucam de ani buni aceiasi miuta!! daca nu stie, nu poate...sa plece nene!!
superbus
Postat pe 7 Aprilie 2009 22:58
tu te uiti la fotbal sau doar notezi fazele!?
ca pana-n final mi se pare ca fluieri a comentator chibit.
nu il ridic in sclavi pe piti , ca are si el buboaiele lui, dar ca antrenor este unu' dintre cei cu clasa. jaba se zbat astia prin ziare si federatii, da' buba cea mai mare vine de la federatia de fotbal , care, intrun exces de zel ,impune o anumita tactica in ceea ce priveste jucatori. cum dumnezeu poti tu, ca antrenor, sa baji la echipa, un jucator ce face tusa la echipa de club!!?
exemplu' 'al mai concludent de "lasati-l sa-si faca treaba!" este ferguson, care de 25 de ani face minuni pentru ca a fost lasat in pace. au fost si perioade in care n-a castigat nici macar un meci la masa verde d-apai un trofeu da' nimeni nu l-a blamat, nimeni nus-a grabit sa-l schimbe, nimeni nu l-a huiduit. e chestie de mentalitate!
din pacate, schimbarea antrenorului s-a transformat la noi in sport national. cluju' cum o inceput sa schiopateze, cum l-o schimbat pe andone. si schioapata in continuare.
unui antrenor ii trebuie timp sa-si demonstreze valoarea si exact de asta duc lipsa multe capete stralucite din fruntea fotbalului autohton.
cum poti tu ca jucator profesionist, sa te eschivezi cu o megadurere-n cot de echipa nationala!!? tind sa cred ca jucatori chemati la nationala , au inceput sa o considere povara, nicidecum mandrie. din nou, chestie de mentalitate.
garbo000505
Postat pe 7 Aprilie 2009 23:26
Haideti, lasati astea,... Pitzy e pe valul de plecare, dar e normal ca sa isi ia banul daca e demis, in 99 a fost dat afara mokka. Cine nu ar face asa in locul lui? Si una peste alta, este un antrenor care a avut si rezultate, a construit echipe, dar care s-a inchis in turnul lui de fildes si cand a coborat de acolo a avut surpriza sa constate ca lumea s-a dezvoltat si fara el.
Oricum, bine ca s-a retras Contra, sa ii faca loc lui Sapunaru, care a jucat senzational aseara impotriva lui Manchester United, si cu adversari numai unul si unul. Pai se compara cu Ogararu, pe care l-a umilit Pitzy jr. aseara la Tg.Jiu?
anakin
Postat pe 8 Aprilie 2009 09:22
asta-i si buba lu' piti, ca a trebuit sa-i cheme pe aceiasi si aceiasi "senatori de drept" la nationala de parca facusera contract cu nationala.
daca analizezi prestatia lor la echipele de club vezi cum joaca de nu se poate.unii! cum ajung la echipa nationala , cum li se pare ca nu conteaza cum joaca , ca oricum vor fii chemati!
garbo000505
Postat pe 8 Aprilie 2009 09:36
De la: garbo000505, la data 2009-04-07 23:26:07tu te uiti la fotbal sau doar notezi fazele!?
ca pana-n final mi se pare ca fluieri a comentator chibit.
nu il ridic in sclavi pe piti , ca are si el buboaiele lui, dar ca antrenor este unu' dintre cei cu clasa. jaba se zbat astia prin ziare si federatii, da' buba cea mai mare vine de la federatia de fotbal , care, intrun exces de zel ,impune o anumita tactica in ceea ce priveste jucatori. cum dumnezeu poti tu, ca antrenor, sa baji la echipa, un jucator ce face tusa la echipa de club!!?
exemplu' 'al mai concludent de "lasati-l sa-si faca treaba!" este ferguson, care de 25 de ani face minuni pentru ca a fost lasat in pace. au fost si perioade in care n-a castigat nici macar un meci la masa verde d-apai un trofeu da' nimeni nu l-a blamat, nimeni nus-a grabit sa-l schimbe, nimeni nu l-a huiduit. e chestie de mentalitate!
din pacate, schimbarea antrenorului s-a transformat la noi in sport national. cluju' cum o inceput sa schiopateze, cum l-o schimbat pe andone. si schioapata in continuare.
unui antrenor ii trebuie timp sa-si demonstreze valoarea si exact de asta duc lipsa multe capete stralucite din fruntea fotbalului autohton.
cum poti tu ca jucator profesionist, sa te eschivezi cu o megadurere-n cot de echipa nationala!!? tind sa cred ca jucatori chemati la nationala , au inceput sa o considere povara, nicidecum mandrie. din nou, chestie de mentalitate.



hai sa fim seriosi!! pitzy antrenor de clasa? asta-i cea mai buna gluma !!!!
federatia nu cred ca ii impune nimic!!! oricum e prea arogant..ca sa ii impuna cineva ..ceva!! poate doar fratii becali,daca or mai fi prieteni!!! el e incompetent!! de aceea ,de exemplu, nu l-a lasat pe Max Nicu sa joace !! Max e jucator de clasa..iar el insista cu aceleasi cioace, gen cocis, codrea!!!

apoi nu puteam compara o echipa de club cu una nationala!!iar in afara e altceva!! sigur ideal ar fi sa-l lasi sa construiasca o echipa!! dar scheletul echipei exista: Mutu,Chivu, Lobont! in jurul lor trebuie adusi tineri talentati!! sau macar ii pui sa joace pe cei in forma(nicu, cristea,danciulescu, sapunaru,etc)! dar de unde nu e ...nici Dumnezeu nu cere!!
superbus
Postat pe 8 Aprilie 2009 13:35
De la: garbo000505, la data 2009-04-08 09:36:11asta-i si buba lu' piti, ca a trebuit sa-i cheme pe aceiasi si aceiasi "senatori de drept" la nationala de parca facusera contract cu nationala.
daca analizezi prestatia lor la echipele de club vezi cum joaca de nu se poate.unii! cum ajung la echipa nationala , cum li se pare ca nu conteaza cum joaca , ca oricum vor fii chemati!



pai tocmai aici e incompetenta lui!! ca nu i-a incercat si pe altii, ca nu i-a pus sa joace pe cei mai in forma!!!
aiurea..oricum vb prea mult despre unul ca el!!!


azi se joaca CL. + U- Dinamo!! anakin mergi la meci? Hai Dinamooo!!
superbus
Postat pe 8 Aprilie 2009 13:38
As merge, superbule, ca fac 5 ore pana in craiova. Iar de bilet fac rost oricum, cunosc destul de multi oameni din club.
anakin
Postat pe 8 Aprilie 2009 13:40
De la: anakin, la data 2009-04-08 13:40:59As merge, superbule, ca fac 5 ore pana in craiova. Iar de bilet fac rost oricum, cunosc destul de multi oameni din club.



ok..scuze...credeam ca esti din oltenia!acum am vazut ca din constanta! cum de tii cu U? sau ai radacini oltene!!
superbus
Postat pe 8 Aprilie 2009 13:55
Sunt craiovean, nene, get-beget. Doar cu munca prin Dobrogea.
anakin
Postat pe 8 Aprilie 2009 13:58
De la: anakin, la data 2009-04-08 13:58:08Sunt craiovean, nene, get-beget. Doar cu munca prin Dobrogea.


ok dom'le!! bun asa!! la meciuri mergi asa in general? la U sau la farul? nationala?
superbus
Postat pe 8 Aprilie 2009 14:05
prefer la Stiinta.. acuma, ca a jucat la Constanta, am mers si la Farul
La nationala nu, ce sa vad, numai figuranti ?!? Nu e de ajuns ca roiesc prin oras seara, dupa 10, alde mutu si lobby in cautare de ceva nou? Cine crezi ca alege Constanta, Pitzy sau generatia de whisky?
anakin
Postat pe 8 Aprilie 2009 14:08
De la: anakin, la data 2009-04-08 14:08:25prefer la Stiinta.. acuma, ca a jucat la Constanta, am mers si la Farul
La nationala nu, ce sa vad, numai figuranti ?!? Nu e de ajuns ca roiesc prin oras seara, dupa 10, alde mutu si lobby in cautare de ceva nou? Cine crezi ca alege Constanta, Pitzy sau generatia de whisky?



pitzy clar!! el e cu superstitiile!! mutu si compania gasesc oriunde cluburi, bautura si femei!!!
superbus
Postat pe 8 Aprilie 2009 14:19
Da?.. ei bine, iti spun clar ca gresesti de data asta. Pitzi nu a avut nici un fel de interes sa joace cu sarbii, care parca erau echipa de baschet, pe terenul de la Constanta.
anakin
Postat pe 8 Aprilie 2009 14:27
De la: anakin, la data 2009-04-08 14:27:23Da?.. ei bine, iti spun clar ca gresesti de data asta. Pitzi nu a avut nici un fel de interes sa joace cu sarbii, care parca erau echipa de baschet, pe terenul de la Constanta.



ei da? dar ii dicteaza jucatorii? el nu are niciun rol acolo? a fost si el de acord!! eu cred ca el a luat decizia!! mereu a vrut cta.! dar poate ma insel! ai surse din interiorul nationalei?
superbus
Postat pe 8 Aprilie 2009 14:33
De acolo nu, dar jucatorii au spus clar ca nu vor in Ghencea. Mai ramasese Timisoara, dar acolo nu vroia Sandu, Craiova nu a vrut-o pitzy, si Piatra Neamt cu Constanta. Si Mutu a spus Constanta.
anakin
Postat pe 8 Aprilie 2009 17:02
De la: anakin, la data 2009-04-08 17:02:42De acolo nu, dar jucatorii au spus clar ca nu vor in Ghencea. Mai ramasese Timisoara, dar acolo nu vroia Sandu, Craiova nu a vrut-o pitzy, si Piatra Neamt cu Constanta. Si Mutu a spus Constanta.



mai era si clujul...sau de cand am luat-o cu 3-0 de la lituanieni, nu mai vrea nimeni acolo! oricum nu mai conteaza!! la cum a alcatuit echipa am primit ce am meritat:infrangerea!!

vaslui are deja 2-0!!:) paote rapidul face un egal cu timisoara....asa pt DINAMO!!
superbus
Postat pe 8 Aprilie 2009 17:19
deja 2-0 pt poli timisoara la rapid!! o fi un pui de blat? cam ametiti giulestenii!!
superbus
Postat pe 8 Aprilie 2009 19:42
auu.... ne batura oltenii!! au avut si noroc(accidentarea lui Ndoye,bara lui Niculescu)!dar au fost mai buni!!felicitari!
superbus
Postat pe 8 Aprilie 2009 23:37
De la: superbus, la data 2009-04-08 23:37:04auu.... ne batura oltenii!! au avut si noroc(accidentarea lui Ndoye,bara lui Niculescu)!dar au fost mai buni!!felicitari!


fi barbat, superbime, si nu plange!
garbo000505
Postat pe 8 Aprilie 2009 23:54
De la: garbo000505, la data 2009-04-08 23:54:45
De la: superbus, la data 2009-04-08 23:37:04auu.... ne batura oltenii!! au avut si noroc(accidentarea lui Ndoye,bara lui Niculescu)!dar au fost mai buni!!felicitari!


fi barbat, superbime, si nu plange!



dar vezi ca plang? ma cam asteptam!sunt putin dezamagit!!!dar cu pacalicii aia din aparare(tamas,blay,moti)...nu ai cum sa nu incasezi goluri!!
superbus
Postat pe 8 Aprilie 2009 23:58
superbuu, am fost peste voi de departe.. cu o bara din lovitura libera nu poti spera decat la meci egal. Daca va prindea o echipa cum e Barcelona sau Chelsea, era umilinta si mai mare. Dinamo nu are echipa de C.League, oricati pseudo-fotbalisti ar repatria fratii Becali (ex: Niculescu, Mitea, Niculae, Tamas, Moti).
anakin
Postat pe 9 Aprilie 2009 00:28
De la: anakin, la data 2009-04-09 00:28:22superbuu, am fost peste voi de departe.. cu o bara din lovitura libera nu poti spera decat la meci egal. Daca va prindea o echipa cum e Barcelona sau Chelsea, era umilinta si mai mare. Dinamo nu are echipa de C.League, oricati pseudo-fotbalisti ar repatria fratii Becali (ex: Niculescu, Mitea, Niculae, Tamas, Moti).



voi oltenii faceti din tantar armasar!! ati fost un pic mai buni!! ati avut si noroc! la noi a fost bara..la voi din bara mingea a revenit la micul costea si ati dat gol!! daca nu se accidenta Ndoye mai mult de un egal nu scoteati!!! a mai fost si bara , sutul lui Ndoye din primele minute!

la primul gol nimeni nu l-a tinut pe F.Costea!la al doilea iar a inaintat ca prin branza in apararea cainilor!! aici s-a terminat jocul, prin greselile defensive! Craiova a impresionat doar prin entuziasm si cei 2 Costea! dar daca intalneau o aparare de fier...nu reuseau nimic!
superbus
Postat pe 9 Aprilie 2009 14:51
Victorieeeeeeeee! pitzy a fost demis! ! era si timpul!! cum nu are pic de onoare, trebuia zburat!!aveam atatia antrenori muuuult mai buni: Mircea si Razvan Lucescu ,Andone,Rednic,Boloni,Olaroiu,etc!
am scapat de barbugiu!!! sa fie intr-un ceas bun!!!
superbus
Postat pe 9 Aprilie 2009 14:56
e un fim de mel brooks, barbati in izmene.
o faza din filmul ala se potriveste perfect cu ceea ce faci tu.
se intoarce robin din cruciada. cum ajunge pe tarumurile engleziei se si ia in gura cu serifu' de notingham. acesta suparat nevoie mare se duce la regele jhon sa-i dea vestea ca s-a intors robin. foarte trist, acesta ii spune regelui ca are o veste proasta.
regele jhon era intro dispozitie nu prea stralucita si ca sa nu isi adanceasca starea, il roaga sa-i spuna vestea proasta ca si cum ar fi una buna!
de aici nu mai pot povestii, trebuie sa vezi!
garbo000505
Postat pe 9 Aprilie 2009 16:38
De la: garbo000505, la data 2009-04-09 16:38:23e un fim de mel brooks, barbati in izmene.
o faza din filmul ala se potriveste perfect cu ceea ce faci tu.
se intoarce robin din cruciada. cum ajunge pe tarumurile engleziei se si ia in gura cu serifu' de notingham. acesta suparat nevoie mare se duce la regele jhon sa-i dea vestea ca s-a intors robin. foarte trist, acesta ii spune regelui ca are o veste proasta.
regele jhon era intro dispozitie nu prea stralucita si ca sa nu isi adanceasca starea, il roaga sa-i spuna vestea proasta ca si cum ar fi una buna!
de aici nu mai pot povestii, trebuie sa vezi!



parca l-am vazut...dar am uitat faza!!
hai povesteste-ne...ca nu descarc eu filmu'...pt o faza!!
si lasa fazele cu filmele...tu zii ideea!! ce nu iti convine?? ca nu-l inghit pe idolul tau pitzy? chiar nu pot!! e la fel de priceput la fotbal ca si la limba romana!!!
superbus
Postat pe 9 Aprilie 2009 17:44
cine credeti ca va fi noul antrenor? as vrea sa fie Mircea Lucescu!
superbus
Postat pe 9 Aprilie 2009 18:32
e cel mai indicat!! cel mai bun!! stie sa construiasca o echipa! sa descopere jucatorii tineri si talentati!! ne-ar face o echipa cu care ne-am califica lejer la viitoarele europene si mondiale!
superbus
Postat pe 9 Aprilie 2009 19:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Box? 5 De la: garbo_1568 20 Aprilie 2012 21:59
Drumetii 165 De la: carmen64 25 Ianuarie 2019 13:41
cursuri dans sportiv 1 De la: garbo044653 29 August 2009 21:09
buuna!:) 2 De la: garbo271509 1 Aprilie 2012 15:44
CLUBUL MICROBISTILOR!!! 1918 De la: Aemulus 19 Februarie 2013 23:00
Setari Cookie-uri