Cafeneaua prietenilor

bani????adica vin bani aadevaaaarraaati?????uau??mi i s a deschis si ochi alalalt!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 3 Octombrie 2009 09:10

inteleg ca specialitatea casei va fii cafea cu spuma(e)
Buna dimineata, Nazzira!
blanca
Postat pe 3 Octombrie 2009 09:12
sar"mina!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 3 Octombrie 2009 09:17
multzam blanco pentru cafelutza...am gasit-o acolo unde mi-ai ascuns cescuta....e buuuna....stiu ce inseamna sa-ti sforaie animalutu ca si cindy a mea mai nou sforaie rupta....de gandesti ca toata ziua taie lemne...
tutankhamon
Postat pe 3 Octombrie 2009 16:50
Neata lume . Merge azi o cafea cu horscop ??
Ia priviti:
Defectele zodiilor in cuplu....
Berbec:
Plin de initiativa, energic, necomplicat, spontan�o multime de calitati.

Dar... ce te faci cand tranteste si buseste, in loc sa poarte un dialog civilizat? Judeca pripit, te ia peste picior, se inroseste si degeaba spui tu � calmeaza-te, dragul meu!� ca deja Berbecul a �inteles� tot si a stampilat situatia. Ah, nu vrei sa mergi unde are el chef?
Nu poti sa mergi la munte, chiar daca te-a anuntat cu cateva ore inainte? .Nu ai spontaneitate si il plictisesti.
Ai grija cum ii vorbesti! Nu-l lua de sus, ca este tare mandru de propria persoana si asteapta laude, nu critici.
Nu fi nici papa-lapte, ca are instinct sadic, el/ea va fi pisica si tu soricelul. Este un animal cu o sexualitate debordanta, asa ca daca nu se simte satisfacut in plan erotic, nu prea mai are rabdare sa te cunoasca, te admira, daca e cazul, de la distanta. Nu ii face tu orarul, ca te spanzura de gat cu propriile tale lanturi. Este prea independent. Romantismul il atrage, il simte si il traieste, dar nu are suficienta rabdare sau capacitate de empatie pentru a intelege caderile emotionale, lacrimile, situatiile patetice. Iti intinde mana si iti da un sfat, dar mai degraba seamana a ghiont decat a mangaiere.
Asa ca nu cauta la Berbec instinct matern sau sensibilitate, s-ar putea sa dai de o persoana destul de rece.. Probleme cu inteligenta emotionala.
bluelight
Postat pe 6 Noiembrie 2009 10:08
pe urmatoarea poti s-o sari, ca io-s perfecta
zambila
Postat pe 6 Noiembrie 2009 10:12
Taur:

Ce calm este!
Da, este, pana cand iti dai seama ca aduna si aduna frustrari, revarsandu-le cand nu te astepti. Si sa te tii atunci in fata taurului Ferdinand care parea ca miroase linistit flori. Furia lui nu este scurta si intensa ca la Berbec, ci de durata, fiindca are o excelenta memorie afectiva.

Vrei sa schimbi ceva la el/ea? Spune-i, o sa te asculte, o sa dea din cap, eventual o sa-ti spuna ca ai dreptate, dar face tot cum stie el/ea, fiindca este o creatura o obisnuintelor. Prea putin flexibil, devine greu de suportat intr-o relatie in care trebuie facute compromisuri.
Te deranjeaza papucii lasati la intrare? Doua zile o sa-si aminteasca de rugamintea ta de a-i lua de acolo, dar a treia zi ii vei vedea aliniati frumos tot la intrare. Poate sa fie destul de vehement in polemici si nu prea iti intelege gusturile si optiunile diferite de ale lui, Pentru Taur , o persoana buna si compatibila este cea care ii seamana. Daca relatia este mai veche, mai renunta la visuri, Taurul se instaleaza confortabil in casa si in inima ta si uita ca mai trebuie sa faca surprize, sa schimbe pozitiile in pat si doar zambeste ingaduitor cand ii spui ca te plictisesti.
Daca e genul traditionalist, ai incurcat-o, are chef sa-ti insire arborele genealogic intr-o
seara cand tu vrei sa te uiti la televizor. Volens, nolens, trebuie sa ai rabdare, altfel te acuza de indiferenta fata de viata si neamurile lui/ei.
Daca apuca sa isi faca o parere despre tine, mai greu sa i-o schimbi. Nu are suficienta subtilitate pentru a intelege si nuantele unei atitudini, decat daca este un Taur mai evoluat.
bluelight
Postat pe 6 Noiembrie 2009 10:14
Gemeni:

E fermecator, intr-adevar, dar.....
domnul/doamna Stie-Tot poate deveni obositor in incercarea de a face parada propriilor cunostinte.
Daca nu se da mare cu ce cunoaste pe lumea asta, te epuizeaza cu povestile vietii lui sau ale altora. Uneori, nu are masura si nici discretie.

Intr-o relatie aflata la inceput, recita versuri, canta, te ameteste, dar vorbeste-i o perioada despre planurile tale, despre boala pisicii, despre criza ta de indentitate si vei vedea cum din iubit/a devine mentor si te suna din ce in ce mai rar.
La el/ea totul trebuie luat usor si cu umor, nu il/o pune sa plonjeze in apele tulburate ale fiintei tale, ca nu isi va baga decat piciorul, pentru a compune eventual o poezie pe seama sufletului tau ca obiect de studiu.
Se indragosteste usor, asa ca azi e la tine, maine la altcineva, in cazul in care nu esti suficient de interesanta ca persoana.
Nu se pricepe sa citeasca prea bine dincolo de aparente, asa ca mai bine zambeste-i si povesteste-i ultima carte citita, ca din tacerea sau din privirea ta nu intelege mare lucru. Daca esti genul care sta inchis in casa si nu are retea de prieteni, Geamanul te va trece la cazuri patologice.
Poate fi superficial, laudaros si lipsit de forta necesara pentru a construi o relatie solida.
bluelight
Postat pe 6 Noiembrie 2009 10:17

stiam io ca-s perfecta
zambila
Postat pe 6 Noiembrie 2009 10:18
Rac:
Cate stari complicate!
Daca nu ai empatie si sensibilitate, Racul va fi un partener istovitor si ciudat. Pe el/ea trebuie sa il simti, fiindca nu explica prea multe si, oricum, nu o face prea coerent.
Se asteapta sa vezi dincolo de masca si daca este suparat/a sau plange( chiar si in interiorul lui) trebuie neaparat sa il/o mangai, sa fii bland, altfel se infurie sau se inchide in carapace ermetic.
Nu prea se pricepe sa fie detasat de problema sau sa o abordeze logic, reactioneaza emotional. Are o memorie excelenta si nu-ti convine sa iti aminteasca toate ranile si cicatricile pe care le depoziteaza in barlogul lui emotional si pe care le foloseste drept iepurasul din palarie cand ceva nu ii convine.
Nu esti in stare sa il/o tii in brate duminica intr-o atmosfera domestica si calda? Preferi sa pleci la o bere sau la o cofetarie? Posesivitatea Racului nu este o inventie, ci un adevar.
Se intrece cu Taurul in a detine bunuri si oameni si, daca se poate, in a-i pastra toata viata. Cand vrei sa uiti de toate si sa razi, s-ar putea ca Racul sa vina, pesimist si posomarat, sa iti vorbeasca despre necazurile lui/ei si ale tale.
Daca vrei sa te retragi in camera ta, Racul vine din zece in zece minute sa te controleze, sa te intrebe de sanatate si se simte jignit daca nu impartasesti starile tale de spirit.
Uneori(?!) devine sufocant, capricios si labil emotional.
bluelight
Postat pe 6 Noiembrie 2009 10:20
si io





si io stiam
pik_nik
Postat pe 6 Noiembrie 2009 10:21
si pestii, si pestiii?? nu [putem sari direct la pesti??
fleurdelis
Postat pe 6 Noiembrie 2009 10:21
de ce fleur? tu nu esti perfecta??
zambila
Postat pe 6 Noiembrie 2009 10:22
Fecioara:

Ai vrea sa fie mai fantezist/a, mai putin rigid si sa te lase in pace cu sfaturile, criticile si formele de evolutie personala pe care ti le indica.
Uneori este serios/oasa atunci cand e cazul sa rada si rade cand e cazul sa vorbiti serios. Sensibilitatea este de multe ori cenzurata, iar senzatiile tari il/o atrag si il/o inspaimanta in acelasi timp. Scamele de pe covor, farfuriile nespalate, vizitele deja stabilite si neaparat onorate, intai datoria si apoi placerea, s-ar putea sa te trezesti ca te intrebi daca tu esti suficient de matur/a sau el/ea este prea riguros/oasa.
Isi face griji pentru orice si in loc sa te bucuri de momentele frumoase, te impiedici alaturi de el/ea de detalii nesemnificative.
In viata intima are rabdare si senzualitate, dar parca urmeaza un manual cu instructiuni precise.
Daca vrei sa destinzi atmosfera, o va tensiona printr-o intrebare despre igiena personala, tehnici si complexe ciudate. La inceputul relatiei, ai senzatia ca raspunzi la chestionare si ca esti evaluat/a la tot pasul.
Deci, daca vrei seriozitate si disciplina, ia-l/o, daca ai probleme cu sistemul nervos, mai gandeste-te!
bluelight
Postat pe 6 Noiembrie 2009 10:30
Balanta:

Vai! Este atent/a, sensibil/a si, mai ales, dispus/a la compromisuri. Nu te bruscheaza ca Berbecul, nu urla ca Leul si nu este incrancenat/a precum Capricornul.
Dar .....manierele elegante sunt uneori atat de elegante, incat iti vine sa il/o zgaltai ca sa devina mai direct/a si mai combativ/a.
Spune �da� cu zambetul pe buze, dar incapatanarea Balantei nu este ostentativa, ci subtila. In esenta, face tot cum stie el/ea. Te trezesti ca te-a manipulat atat de frumos, incat nu mai stii daca sa redeschizi discutia sau sa te opresti definitiv.
Este nehotarat/a de multe ori, analizeaza o situatie din toate punctele de vedere, asa ca nu te mira daca Balanta isi schimba opiniile, gusturile de pe o zi pe alta.
Pare modest/a, dar este narcisist/a, pare echilibrat/a, dar are stari negre provocate si de nimicuri ca la Fecioara.
In viata intima cica ar fi amant/a ideal/a, uneori insa ai vrea mai multa pasiune, asa cum ai simtit-o tu la un/o anume Scorpion. Ai vrea sa fie mai dezlantuit/a, mai macho sau, ma rog, mai salbatic/a. Balanta are un mod aparte de a se impune, iti aduce flori si apoi iti dicteaza programul pentru a doua zi.
Cum sa faci fata unui moment delicat si enervant in acelasi timp? In dispute, te ia cu �draga/ul meu�, dar ti le insira pe toate fara mila. Nu ridica tonul, dar nici nu este nevoie, coerenta argumentatiei taie ca un cutit.
bluelight
Postat pe 6 Noiembrie 2009 10:34
De la: bluelight, la data 2009-11-06 10:30:51 Fecioara:

Ai vrea sa fie mai fantezist/a, mai putin rigid si sa te lase in pace cu sfaturile, criticile si formele de evolutie personala pe care ti le indica.
Uneori este serios/oasa atunci cand e cazul sa rada si rade cand e cazul sa vorbiti serios. Sensibilitatea este de multe ori cenzurata, iar senzatiile tari il/o atrag si il/o inspaimanta in acelasi timp. Scamele de pe covor, farfuriile nespalate, vizitele deja stabilite si neaparat onorate, intai datoria si apoi placerea, s-ar putea sa te trezesti ca te intrebi daca tu esti suficient de matur/a sau el/ea este prea riguros/oasa.
Isi face griji pentru orice si in loc sa te bucuri de momentele frumoase, te impiedici alaturi de el/ea de detalii nesemnificative.
In viata intima are rabdare si senzualitate, dar parca urmeaza un manual cu instructiuni precise.
Daca vrei sa destinzi atmosfera, o va tensiona printr-o intrebare despre igiena personala, tehnici si complexe ciudate. La inceputul relatiei, ai senzatia ca raspunzi la chestionare si ca esti evaluat/a la tot pasul.
Deci, daca vrei seriozitate si disciplina, ia-l/o, daca ai probleme cu sistemul nervos, mai gandeste-te!


deci, mie mi se pare ca ai fost prea ingaduitoare cu asta zodie

totusico, unde esti cand are omu nevoie de tine???
zambila
Postat pe 6 Noiembrie 2009 10:38
Eu iubesc un geaman! Sunt f.destepti, au o cultura generala vasta! O enciclopedie vie!
lala_cri
Postat pe 6 Noiembrie 2009 10:46
bey si scorpiile unde sunt?
alexal
Postat pe 6 Noiembrie 2009 10:52
bey si scorpiile unde sunt?
alexal
Postat pe 6 Noiembrie 2009 10:52
De la: zambila, la data 2009-11-06 10:22:54de ce fleur? tu nu esti perfecta??

nu, mami, nuuu...esti numa' tu

binee blue..., berbec ieream, da cd ajungem la pesti ??
fleurdelis
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:14
zambiliciu, aici sunt. ma minunam cum mint astia la fecioare
si_totusi
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:17
si tu???

totusico, te iubesc!!
zambila
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:28
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:29
ia sa vedem, ce gogonele se plonjeaza la fecioare


"Uneori este serios/oasa ."

uneori? are o moaca ,de parca-i tuna si trasneste minut cu secunda


"Sensibilitatea este de multe ori cenzurata"

ca ceva sa fie cenzurat, trebuie mai intai sa existe

haida de! sensibilitate la fecioara. fecioarele-s sensibile numai cand e vorba de binele lor


de unde tot scot astia, din zodiac, ca fecioara ar fi tipicara in privinta curateniei? sunt cei mai puciosi din zodiac.

ce rigurosi? poate daca fac altii. ei, sunt in stare sa doarma si pe paie, numai sa nu faca un capat de treaba


"Isi face griji pentru orice ."
hais, ceala !singura lor grija e propria comoditate si propriul lor bine



"In viata intima are rabdare si senzualitate."

ASTA-I CEA MAI GOGONATA MINCIUNA. sunt senzuali cam cat e pupaza pasare maiastra




"Deci, daca vrei seriozitate si disciplina, ia-l/o, daca ai probleme cu sistemul nervos, mai gandeste-te! "

daca vrei sa-ti pui latu-n gat , e mai corect. ce disciplina si seriozitate la fecioare? povesti

nu zic. or mai fi fecioare asa cum zic zodiacele . cam 2, maxim 3 pe tot mapamondul
si_totusi
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:33
la berbec, leu si balante ceea ce scrie e suuuuperadevarat....cu o mica specificare, e o modificare la mine, ca leu, poate din cauza ascendentului - nu sunt ecocentrica, nu vreau sa acaparez totul si sa fiu in atentia tuturor....daca sunt bagata in seama stiu sa ma fac placuta...daca simt ca nu sunt dorita numai prin simpla mea prezenta, gasesc un motiv si dispar in ceata sau ma dau lovita(asta sigur e de la balanta ascendentala....)
tutankhamon
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:34
totusico......depinde de fecioara...am o prietena care e fecioara sadea - in mijlocul zodiei nascuta...frate.....da cu aspiratorul si de 4 ori pe zi.....perie covoarele de ma innebuneste.....i-am zis....femeie....o sa iei naibii parul si din covorul ala....

sa stea ana mea suparata??? mdea...uneori, cand o copleseste singuratatea...dar eu o stiu mereu cu zambetul pe buze sau cu gura pana la urechi - are dantura perfecta si o gura a la julia roberts...
tutankhamon
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:36
totusico, dai de banuit...sigur nu-l cunosti pe prietenul meu???

as putea sa mai adaug, ca sa fiu sadica d'aia, da' inca ma abtin
zambila
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:38
tuth, face parte din cele 2 sau 3 fecioare mutante, de care ziceam eu, existente pe mapamond


si_totusi
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:39
nici la balanta nu-i intrutotul adevarat...

ce, sunt eu enervanta si taioasa?

.
garbo_C
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:40
astea care toata ziua strang scame de prin casa, ori n-au alta preocupare ori au ceva deplasat la bibilica

un om normal are si altceva de facut. de exemplu, sa scrie pe garbo. cum fac eu acum
si_totusi
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La ciroza ecosez 503 De la: precizilla 23 Martie 2012 09:28
In premiera in Romania - concert extraordinar Paul Anka Live! 1 De la: Valerium 10 Mai 2010 14:34
Poftiti,va rog,la cafeneaua mea!Cafeneaua celor indragostiti de viata! 796 De la: Tabitta 7 Iunie 2020 12:12
cafeneaua cu miros de primavara 5395 De la: oniac22 13 Martie 2011 20:54
Horoscopul iubirii 14 De la: si_totusi 21 Ianuarie 2010 13:17
Setari Cookie-uri