singuratatea cat de mult te poate schimba?

De la: pik_nik, la data 2009-07-29 19:37:47si eu!


desi nu stiu ce discutati, da' asa da bine



lol, pik!
totul e sa aprobi pe cineva, dragule!

asa mentinem si noi discutia ca-ntre fete:)
dune
Postat pe 29 Iulie 2009 19:41
De la: ana02, la data 2009-07-29 19:38:48
De la: pik_nik, la data 2009-07-29 19:37:47si eu!


desi nu stiu ce discutati, da' asa da bine





ana..ca nu pot sa inchid..m-a zgariat tare ideea folosirii unui copil pe post de companion...
pai, frate, educarea si cresterea unui copil implica sentimente materne care nu se pot asemui cu nimic in lume.

ceva ma scoate din minti. intr-un timp am postat pe forumuri de specialitate pe tema asta, tot revoltandu-ma.

este o lege care da voie sa devii asistent maternal.stiti cati nenorociti au luat 10-15 copii, ii hranesc chipurile, dar ii folosesc la munci in interes pus material?si iau bani seriosi de la stat.


hmm..si astia or fugi de singuratate, nu?

nu e o lege criminala?...mrrr..i-as aresta.
dune
Postat pe 29 Iulie 2009 19:48
De la: dune, la data 2009-07-29 19:48:03
De la: ana02, la data 2009-07-29 19:38:48
De la: pik_nik, la data 2009-07-29 19:37:47si eu!


desi nu stiu ce discutati, da' asa da bine





ana..ca nu pot sa inchid..m-a zgariat tare ideea folosirii unui copil pe post de companion...
pai, frate, educarea si cresterea unui copil implica sentimente materne care nu se pot asemui cu nimic in lume.

ceva ma scoate din minti. intr-un timp am postat pe forumuri de specialitate pe tema asta, tot revoltandu-ma.

este o lege care da voie sa devii asistent maternal.stiti cati nenorociti au luat 10-15 copii, ii hranesc chipurile, dar ii folosesc la munci in interes pus material?si iau bani seriosi de la stat.


hmm..si astia or fugi de singuratate, nu?

nu e o lege criminala?...mrrr..i-as aresta.



io n-am spus ca un copil este folosit pe post de companie, iar la restul din ceea ce spui tu, sunt perfect de acord cu tine. Iar pe asistentii aia maternali (asa-zisii) eu i-as baga direct la puscarie. De curiozitate: ai copii?
ana02
Postat pe 29 Iulie 2009 19:52
da. 2.zburati in viata.
eu nu ma consider o mama fara repros si nici ca am educat 2 copii perfecti, una peste alta suntem multumiti unii de altii si cred ca e suficient.
dune
Postat pe 29 Iulie 2009 21:52
ma bucur pentru voi, al meu e mai mic, cand va fi mare si vom trage niste concluzii, asa vrea sa pot spune si eu ca tine.
ana02
Postat pe 30 Iulie 2009 08:12
De la: ana02, la data 2009-07-30 08:12:42ma bucur pentru voi, al meu e mai mic, cand va fi mare si vom trage niste concluzii, asa vrea sa pot spune si eu ca tine.


sa-ti traiasca, ana!
deocamdata strangeti amintiri frumoase pe mai tarziu...
concluziile vor veni de la sine, frumoase!
dune
Postat pe 30 Iulie 2009 09:39
Da..e adevarat..singuratatea se dobandeste in timp...si cred ca la asta m-am gandit cand am deschis subiectul.....cred eu ca este ca un drog care la inceput iti face placere sa-l iei....ai impresia ca iti este bine...cum spunea cineva "imi place sa fiu singura"...dupa care in timp cred ca te distruge.......sunt multe persoane care se intreaba daca a meritat sa traiasca in singuratate...si cand raspunsul pe care si-l da este nu..incearca sa se lupte cu ea...unii reusesc...altii nu......este doar parerea mea O seara placuta tuturor!!!
garbo017339
Postat pe 30 Iulie 2009 21:55
singuratatea nu se dobandeste in timp
e ca gripa, poate sa apara oricand, si ori de cate ori are chef. poti sa te vaccinezi, virusul e mutant...
asa ca ai rabdare sa treaca, daca vrea, daca nu - sa-i fie de bine, cu tine cu tot...
pik_nik
Postat pe 30 Iulie 2009 22:01
nu-s intru totul de acord cu tine, 339...
singuratatea nu se dobandeste, se intampla...si nu e un drog...e o povara...altceva e un drog, da, am putea sa-i zicem si asa la o adica, egoismul...
sa nu sariti acum in capul meu dar un om singur incepe sa-si construiasca un echilibru, o viata in al carei centru nu este altcineva decat propria lui persoana si atunci cand vine vorba sa o imparta cu altcineva, viata, si repet, dupa un timp de trai de unul singur, ii vine greu...parerea mea
lady_corina
Postat pe 30 Iulie 2009 22:17
Daca in singuratea aceea in care s-a gasit echilibrul nu intra cineva cu bocancii nu cred ca-i vine greu omului sa-si schimbe modul de a trai...cu-atat mai mult cu cat asa cum spuneati si voi singuratatea nu e naturala.
blanca
Postat pe 30 Iulie 2009 22:33

Ai dreptate NIK ...ar fii timpul ca multi dintre noi sa ne vaccinam impotriva singuratatii...dar...spune-ne frate acest vaccin se gaseste..e la liber...e cu reteta..fara...gratuit..
compensat..si cat la suta...ai fost tare..mi-ai placut..
garbo017339
Postat pe 31 Iulie 2009 23:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Familia iubitului ma dispera. 10 De la: Daliaa 24 Decembrie 2017 11:42
singura in vacanta 50 De la: aiurea 6 Noiembrie 2016 07:27
Sotul meu si "glumita" lui nevinovata - ajutor 61 De la: pik_nik 21 Iunie 2009 09:47
ajutor 3 De la: garbo_447283 2 August 2016 10:38
Ajutor pentru tati 1 De la: helpturan 16 Decembrie 2011 20:45
Setari Cookie-uri